Zamknij
REKLAMA

Nikt tego dokładnie nie wie, kiedy będzie można popływać na płońskim basenie...

11:00, 21.10.2019 | DT
REKLAMA
Skomentuj
Płońska pływalnie jest zamknięta do odwołania [Foto: Redakcja/Archiwum]

- Na tym etapie nie znamy terminu, kiedy z powrotem będzie funkcjonowała pływalnia, a nie będę strzelał - powiedział nam dziś Filip Przedpełski, rzecznik prasowy ratusza. Płońską pływalnię czeka inwestycja - chodzi głównie o wykonanie przyłączenia odpływu wód basenowych do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej.

Kryta pływalnia MCSiR znów znalazła się w centrum zainteresowania na początku września, kiedy to radni opozycyjni dostrzegli, że bezpośrednio do Płonki trafia woda z detergentami z miejskiej pływalni. Urząd miasta przyznawał, że jest to tzw. zrzut kontrolowany, a odbywa się już od wielu lat w czasie przerwy technologicznej. Opozycja wskazuje, że takie zanieczyszczenie rzeki powodowało masowe padanie ryb, kiedy to jeszcze o tych złych praktykach centrum sportu mało kto wiedział.  

MCSiR na swojej stronie przeprasza za utrudnienia i informuje, że pływalnia będzie nieczynna do odwołania, a ważność  zakupionych karnetów zostanie przedłużona o czas niefunkcjonowania basenu.

Mleko, bądź jak kto woli ścieki z płońskiego basenu, już się niestety rozlały, a korzystający z pływalni muszą uzbroić się w cierpliwość. Nie tylko naszym zdaniem szanse na to, aby jeszcze w tym roku skorzystać z basenu, są marne. Na razie Rada Miasta w Płońsku podjęła decyzję o zabezpieczeniu kwoty 200 tys. zł na budowę systemu odprowadzania wody basenowej i po płukaniu filtrów. Kiedy rozpocznie się owa inwestycja, pytamy rzecznika prasowego magistratu. 

- Trwają prace zmierzające do wyłonienia projektanta, który określi szacunkową wartość zamówienia w zakresie prac remontowych, a także wykonawstwa polegającego na przyłączeniu odpływu wód basenowych do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej - stwierdza Filip Przedpełski. - Pierwszym etapem będzie oszacowanie wartości prac projektowych oraz kosztu prac modernizacyjnych podbasenia. Na tej podstawie zostanie ogłoszone zapytanie ofertowe dotyczące wykonania projektu modernizacji podbasenia, a także zapytanie ofertowe lub przetarg nieograniczony na prace modernizacyjne ww. sieci - dodaje rzecznik. 

REKLAMA
(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

kutuniekkutuniek

0 0

nie ma to jak na......ć do własnej kieszeni i potem wąchać;że smierdzi.... 18:57, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obywatel. Obywatel.

0 1

Młodzi przed komputer ;) 20:28, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PAMIETAMY KUMOTERSTWPAMIETAMY KUMOTERSTW

1 0

Ale jak wygryżc starego dyrektora to wiedzieliscie????? 12:58, 02.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bez_52bez_52

1 0

To co wydarzyło się z naszym basenem to jedno wielkie: draństwo, kołtuństwo i sku.......two. Odpowiedzialni za to są w równej części władze basenu, miasta jak i ci którzy tę burzę rozpętali, a teraz udają *%#)!& i niby nie wiedzą o co chodzi. Władze miasta uważają iż nowy plac dla dzieci czy też nowa fasada kamienicy przy Płockiej załatwiają temat ich wielkiego trudu i poświęcenia dla miasta. Codzienne życie Płońska to nie fajerwerki typu fasada kamienicy czy bezużyteczna siłownia plenerowa na Piaskach. Codzienne życie miasta to: rudery na 19 stycznia, Przejazd i Kolejowej, to ślimaczący się remont na rogu Grunwaldzkiej, to dziura na rogu Targowej i Warszawskiej i to także nie czynny od dwu miesięcy base 20:05, 03.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone