Zamknij
REKLAMA

Marzenia się spełniają. Płońska straż pożarna ma nową siedzibę! [FOTO]

16:09, 13.04.2019 | DT
REKLAMA
Skomentuj
Uroczysty apel na placu nowej siedziby KP PSP w Płońsku [Foto: Dawid Turowiecki]

- Ziściły się nasze marzenia o obiekcie, który spełniałby oczekiwania wszystkich pracujących na rzecz ochrony przeciwpożarowej powiatu płońskiego - tymi słowami st. bryg. Paweł Jakubowski, Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku dawał znak do rozpoczęcia sobotnich uroczystości związanych z otwarciem nowego obiektu Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Płońsku. 

Miejscowi strażacy już jakiś czas temu przeprowadzili się do komendy u zbiegu ulic Żołnierzy Wyklętych i Sienkiewicza, w bliskim sąsiedztwie sądu rejonowego. Oczekiwano tylko na oficjalne otwarcie nowego obiektu, do którego dawnej siedziby przy Rutkowskiego nie można nawet w żaden sposób porównywać. To zupełnie dwa różne światy.

Dziś siedziba KP PSP w Płońsku to skok w nowoczesność na miarę XXI wieku; obiekt o powierzchni ponad 3000 mkw., m.in.: z 12 dużymi garażami i czterema mniejszymi z myjnią, kanałem samochodowym, częścią magazynową, zapleczem głównym, częścią administracyjną, szatniami, pomieszczeniami szkoleniowymi i wypoczynkowymi dla strażaków i salą dydaktyczno-sportową. 

Przypomnijmy, że budowa nowej strażnicy rozpoczęła się w styczniu roku 2012. Nie brakowało problemów. Konieczność odstąpienia od umowy z wykonawcą wiązała się ze zwrotem niewykorzystanych środków i dużym, ponad rocznym spowolnieniem tempa budowy. Kolejni oferenci i finansowe wsparcie inwestycji zagwarantowało jednak sukces, który w sobotę brać strażacka wraz z decydentami mogła świętować. 

Cała inwestycja kosztowała 11,5 mln zł, z czego 10,5 pochodziło z budżetu państwa a blisko milion z samorządu. - Serce rośnie, jak patrzy się na ten wspaniały nowy budynek Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku - mówił Adam Bielan, wicemarszałek senatu, który jak wielu zaproszonych gości oraz sami gospodarze uroczystości podkreślał, jak ważne dla takich inwestycji są fundusze z programu modernizacji służb mundurowych. W tym przypadku na ten cel przekazano z tego projektu blisko 2 mln zł.

Po uroczystym przecięciu symbolicznej wstęgi, otworzyły się drzwi do strażnicy. Ks. kan. Jan Piotrowski, który od 20 lat pełni posługę kapelana strażaków w powiecie płońskim, po poświęceniu nowego obiektu, przekazał na ręce miejscowych strażaków obraz z wizerunkiem św. Floriana, ich patrona.  

Obecnie wyjazd na akcje ratunkowe nie będzie stanowił już problemu. Strażacy mają jeszcze świeżo w pamięci utrudnienia, z jakimi przyszło im się borykać, kiedy musieli przedzierać się przez wąskie uliczki miasta, często pozastawiane niewłaściwie parkującymi samochodami. 

- Oddanie do użytku nowego obiektu jest kolejnym etapem funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej w całym powiecie, przez który przebiega kilka szlaków komunikacyjnych, rurociągi do przesyłania ropy naftowej oraz gazociągi, które stanowią potencjalne źródło wystąpienia zagrożenia, a każde zdarzenie wymaga udziału sił i środku Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej - mówił gen. bryg. Leszek Suski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, dodając, iż z roku na rok odnotowuje się wzrost niebezpiecznych zdarzeń, wymagających interwencji strażackiej.     

- To piękne i funkcjonalne miejsce, które miałam okazję obejrzeć, pomieszczenie po pomieszczeniu. Wcześniej oglądałam waszą starą siedzibę, to zmiana jest kolosalna. Do niedawna sądziłam, że najpiękniejszym obiektem w Płońsku jest Miejskie Centrum Kultury, a teraz zdecydowanie uważam, że nowa siedziba straży pożarnej jest najpiękniejsza - stwierdzała Elżbieta Wiśniewska, starosta powiatu płońskiego, dziękując wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania strażnicy.   

Więcej zdjęć z wydarzenie poniżej.   

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

PrawiestrazakPrawiestrazak

12 0

Gratuluję! Powinno byc więcej tak doposażonych jednostek. Życzę jak najmniej wyjazdów 19:36, 13.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Więc takWięc tak

5 8

Mieszkańcy bloków przy ul. Żołnierzy Wyklętych, dziękują za wspaniałe sąsiedztwo... Na Rutkowskiego odetchnęli... 22:36, 13.04.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

HmHm

9 1

z tego co mi się wydaje najpierw były plany straży w tym miejscu, a następnie powstały bloki, także trzeba było myśleć wcześniej lub chociaż zorientować się jaki jest plan zagospodarowania. 23:32, 13.04.2019


jaja

2 0

Oj tam, oj tam. Bezpiecznie jest przynajmniej. Jeszcze policję tu przenieść i będzie 3 w jednym. 19:38, 14.04.2019


!!!!

11 1

Piękna uroczystość ale to bardzo brzydki zwyczaj zeby nie dopuscic nawet na chwilę do głosu panią burmistrz.Brylowała tylko pani Starosta w otoczeniu posłów PiS i przedstawicieli rządu.No cóż , sami swoi. 20:00, 14.04.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ninanina

0 7

a po co dopuszczać do glosu? straż jest powiatowa nie miejska 07:22, 15.04.2019


nino,nino,

8 0

nie wyznaczaj nowych standardów, zaproszeni goście mogą się wypowiadać, nawet na zawłaszczanej uroczystości. 07:39, 15.04.2019


PodziękowaniaPodziękowania

13 0

Czy pani starosta podziękował poprzedniemu zarządowi powiatu? Bo z tego co widzę, to budynek powstał za czasów pana Stolpy, a obecny zarząd to go tylko otworzył w towarzystwie funkcjonariuszy partych z PiS. 20:11, 14.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NajpiękniejszaNajpiękniejsza

8 0

jest przyzwoitość. 07:15, 15.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone