Zamknij
REKLAMA

Jaka trasa dla autobusów miejskich? - pyta urząd mieszkańców Płońska

11:55, 29.03.2019 | za info UM w Płońsku dodał RED
REKLAMA
Skomentuj
[Foto: pixabay/zdjęcie ilustracyjne]

W piątek ruszyły konsultacje społeczne. Urząd Miejski czeka na opinie mieszkańców dotyczące przebiegu trasy dwóch autobusów miejskich, które pojawią się w Płońsku do 2021 roku. 

Gmina Miasto Płońsk w ramach realizacji projektu pn. Budowa ścieżek rowerowych w ramach działania ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej" zrealizuje zadnie polegające na zakupie dwóch autobusów (jednego z silnikiem spalinowym i jednego z silnikiem elektrycznym) oraz zakupie systemu obsługi transportu publicznego.

W związku z tym, Gmina Miasto Płońsk prosi zainteresowanych o wypełnienie ankiety, która pozwoli Miastu na określenie potrzeb mieszkańców w zakresie lokalizacji przystanków autobusowych. Łącznie projektowana trasa objęta systemem obsługi transportu publicznego wyniesie 13,4 km. Na terenie miasta przebiegać będą dwie trasy. 

Ankiety składać można w formie papierowej w siedzibie Urzędu Miejskiego, Kancelaria Urzędu, ul. Płocka 39 lub wypełnić online na stronie miasta www.plonsk.pl - kliknij tu. Ankietę można wydrukować i wysłać również na maila: [email protected] Konsultacje będą trwały do 15 kwietnia 2019 r., do godz. 16.00.

- Celem konsultacji jest umożliwienie mieszkańcom Płońska zgłaszania uwag i propozycji do koncepcji schematu linii autobusowych - mówi Filip Przedpełski, rzecznik prasowy ratusza. 

Przebieg trasy nr 1:
Parking ul. Mazowiecka (przystanek w okolicy Restauracji Arkadia i istniejącego parkingu) – DK10 – Płocka (przystanek przy ul. Truskawkowej, przystanek przy ul. Spółdzielczej) – Kolejowa (istniejący przystanek) – Popiełuszki (przystanek na wysokości Urzędu Miasta) – Targowa – Żołnierzy Wyklętych (parking na Targowisku) – Parking przy Żołnierzy Wyklętych (przystanek)/koło McDonald’ s/ - łączna trasa 6,6 km w jedną stroną.

Przebieg trasy nr 2:
Parking ul. Mazowiecka (przystanek w okolicy Restauracji Arkadia i istniejącego parkingu) – Mazowiecka (przystanek przy Elanders) – Al. Jana Pawła II (przy ul. Jarzębinowej, przystanek przy ul. Szkolnej, przystanek przy parkingu ul. Młodzieżowa) – Młodzieżowa – Kopernika (przystanek przy Szkole Podstawowej nr 2) – Szkolna (nawrót przy przystanku przy Szkole) – Kopernika – Młodzieżowa (istniejący przystanek) – Grunwaldzka – Wolności (istniejący przystanek) - Jędrzejewicza – Grunwaldzka – Sienkiewicza (istniejący przystanek) – Parking przy Żołnierzy Wyklętych (przystanek)/ koło McDonald’ s/ - łączna trasa 6,8 km w jedną stroną.

Mapa przebiegu tras w formie papierowej dostępna w Biurze Promocji Urzędu Miejskiego pokój 116, I piętro i na stronie internetowej www.plonsk.pl.

 

(za info UM w Płońsku dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

ja ja

7 0

A Północna? Przecież tu wielu ludzi mieszka. 20:15, 29.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RobertRobert

8 0

Jak zwykle - trasa po centrum miasta. Komunikacja miejska ma sens, gdy obejmuje mieszkańców obrzeży miasta. Gdzie jest na przykład Osiedle Toruńskie, Poświętne? 21:15, 29.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EdiEdi

7 1

Geniusz! Jaki sens robienia po raz kolejny autobusów, które już raz nie wypaliły żeby ludzi z centrum do centrum woził? Gdzie trasa zajmuje 5/10 minut a na autobus czeka się lekko 30. A tymczasem dzieci lub osoby starsze np z ul. Wiejskiej, Granicznej idą minimum 40 minut w zimie czy deszczu na Płocka lub Rutki zarówno do urzędu jak i do szkoły i to samo dotyczy z innych obrzeży Poświętne, Sadyba i wiele innych. Jak zwykle robione coś byle zrobić bez kompletnego przemyślenia gdzie byłby popyt. 11:40, 30.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jbbjbb

7 0

A gdzie bodaj jeden autobus w tygodniu na wygwizdajewo tj. CMENTARZ KOMUNALNY w Szerominku! 17:24, 30.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlaOla

7 0

Z Północnej na PKS-y by się przydał 20:59, 31.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EdekEdek

3 0

W Płońsku miejscowość Siedlin to jego osiedle? W Ciechanowie tak Krubin stał się osiedle i tam autobusy miejskie dojeżdżają. Powinna pomyśleć u Was nad linią lub 3 autobusy, który trasę miałby przez miejscowość okalające Płońsk- Szerominek, Poświętne, Siedlin itd. 23:52, 15.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Per pedes.Per pedes.

0 0

Oczywiście! To nie powinno podlegać dyskusji. 22:00, 16.04.2019


REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone