Zamknij
REKLAMA

Mój program jest programem obywatelskim - mówi Artur Jankowski

15:54, 11.10.2018 | DT
REKLAMA
Skomentuj
Od lewej: Adam Zawistowski, Irmina Ochenkowska, Artur Jankowski i Marek Jakubiak [Foto: DT]

Oddajmy samorządy obywatelom – mówi płońszczanin Artur Jankowski, kandydat Kukiz ‘15 na burmistrza miasta Płońska. Dziś przed ratuszem, w towarzystwie m.in. posła Marka Jakubiaka, spotkał się on z dziennikarzami. 

Na dziewięć dni przed wyborami Artur Jankowski oficjalnie zaprezentował się, za pośrednictwem mediów, mieszkańcom Płońska. Przedstawił się na początku jako lokalny przedsiębiorca, miłośnik motoryzacji i zwierząt, sportowiec-amator oraz gorący patriota. 

- Chciałbym być burmistrzem zgody, pokoju i konsultacji, który będzie dbał o rozsądek, i który będzie działał w interesie płońszczan i Płońska – mówił kandydat na burmistrza. Jeżeli obdarzycie mnie Państwo mandatem zaufania, to obiecuję, że będziecie mieć swojego burmistrza, podkreślam swojego. Mój program jest bardzo prosty, bowiem opiera się na podstawowych narzędziach demokracji, to program obywatelski. Moje hasło wyborcze brzmi: ,,Gospodarzem miasta są mieszkańcy!”. To płońszczanie muszą mieć decydujący wpływ na to, co dzieje się w naszym mieście. To nie ja będę wskazywał, jak mam wydawać wasze pieniądze, tylko wy sami pokażecie jak mam nimi gospodarować i powiecie jak mam je wydawać – kontynuował Artur Jankowski. - Chciałbym wprowadzić obligatoryjny dzień referendalny, podczas którego to mieszkańcy wypowiedzą się, co jest w danym czasie priorytetem. Ja rozumiem, że sprawy mieszkań komunalnych, modernizacji stadionu i miejskich targowisk to kwestie jedne z ważniejszych, ale czy potrzeba dziś wydawać pieniądze na basen zewnętrzny, komunikację rowerową, bądź autobusową…? Niech w tym sprawach wypowiedzą się mieszkańcy. A może dziś ważniejsze są przepełnione szkoły, a może należy powiększyć stołówki, albo może trzeba pobudować nową placówkę oświatową. Takie kwestie będziemy rozstrzygać w ramach konsultacji społecznych, głosowań i referendum. 

- Jeżeli chodzi o funkcjonowanie samorządu to musi się ono opierać o takie filary jak przejrzystość, jawność i uczciwość – deklarował Artur Jankowski.

Podczas spotkania z dziennikarzami obecny był również Marek Jakubiak, poseł, przedsiębiorca, browarnik, kandydat Kukiz ‘15 na prezydenta Warszawy, Irmina Ochenkowska, która startuje do sejmiku województwa mazowieckiego oraz Adam Zawistowski, ubiegający się o mandat radnego RM w Płońsku.    

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone