Zamknij
REKLAMA

Możemy być dumni z takiej frekwencji! 12 lipca życzylibyśmy sobie powtórki

08:24, 29.06.2020 | DRED
Skomentuj Płońszczanie, mimo wyjątkowych warunków głosowania, licznie uczestniczyli w wyborach prezydenckich [Foto: DT]
REKLAMA

Niedzielne wybory były szczególne na pewno z jednego względu - bardzo wysokiej frekwencji. W całym powiecie płońskim wskaźnik ten zatrzymał się na 58,94%, a tymczasem w naszym mieście wywindował na pułap 65,64%!

Pięć lat temu do urn poszło zaledwie 46,17 proc. mieszkańców Płońska, co było najniższym wynikiem w historii wyborów prezydenckich. 28 czerwca mobilizacja płońszczan przeszła najśmielsze wyobrażenia. Opublikowano już dane z 21 płońskich obwodów głosowania.

W Płońsku uprawnionych do głosowania był 17 078 obywateli, a liczba kart ważnych to 11 210, co równa się 65,64 procentom głosujących. W kilku OKW frekwencja przekroczyła 70 proc. Tak było w Przedszkolu nr 1, nr 5, PGK, MCK-u i TBS-ie.

Teraz rzut oka na inne rejony naszego powiatu.

Zdjęcie z Raciąża, gdzie było najmniej lokali wyborczych, bo trzy. Podobnie w gminie Dzierzążnia [Foto: Dawid Ziółkowski]

Świetny wynik frekwencyjny osiągnięto w gminie Joniec - 67,41 proc. Ponad 60 proc. mieszkańców poszło do urn w gminie Nowe Miasto oraz w gminie Sochocin. Blisko '60-tki" w mieście Raciążu oraz w płońskiej gminie. Gminą z najniższą frekwencją jest, można by rzec już tradycyjnie, gmina Czerwińsk.

[za wybory.gov.pl]

Druga tura 12 lipca. Czekamy na jeszcze więcej!

(DRED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA