Zamknij
REKLAMA

Zimnawoda czuje się oszukana. PSZP o szantażu politycznym. Co na to lider Razem dla Samorządu?

15:27, 19.11.2018 | Dawid Turowiecki
REKLAMA
Skomentuj
Monika Zimnawoda odczytuje swoje oświadczenie o opuszczeniu Komitetu ''Razem da Samorządu" [Foto: Dawid Turowiecki]

Okres kampanii wyborczej był niczym przy tym, co obecnie wyczynia się w płońskim samorządzie. Płońszczanie dokonali wyboru, ale tarcia w komitetach i między komitetami, wzajemne animozje widoczne są aż nadto. Dziś, w przerwie sesji inaugurującej VIII kadencję Rady Miejskiej w Płońsku, Monika Zimnawoda wydała oświadczenie, w którym potwierdziła, że występuje z Klubu ''Razem dla Samorządu". - Swoją decyzję motywuję różnicami w poglądach z liderem, Elżbietą Wiśniewską - powiedziała dziennikarzom nowa radna RM w Płońsku.

- Czuję się oszukana, ponieważ powyborcze żądania ''Razem dla Samorządu" wobec burmistrza, styl prowadzenia polityki i kultura prowadzenia dyskusji pozostawiają wiele do życzenia i nie mogę się z nimi zgodzić. O takim rodzaju współpracy nie było mowy w czasie kampanii, a także przed jej rozpoczęciem - argumentowała powody swojego odejścia z komitetu Monika Zimnawoda. - W tym miejscu pragnę przeprosić moich wyborców i zapewnić ich, że moje wyborcze obietnice postaram się zrealizować w tej kadencji rady miejskiej w sposób rzetelny, uczciwy, nie stosując nieczystych metod politycznych – dodawała, odnosząc się do projektu, propozycji, deklaracji, porozumienia o wspólnym działaniu Porozumienia Samorządowego Ziemi Płońskiej i ''Razem dla Samorządu", które wczoraj na fb opublikował Marcin Łobko, reprezentujący drugi z wymienionych komitetów, w reakcji na wiadomość o wystąpieniu Moniki Zimnawoda z szeregów ''Razem dla Samorządu".

(...)  Pani Zimnawoda składając dzisiaj oświadczenie szantażowała lidera Razem dla samorządu. Jej postawa moralna oraz brak lojalności pokazuje, że nie jest godna bycia radną. Pani Zimnawoda nie zgodziła się na zawiązanie koalicji i przedstawienie jej warunków obecnemu Burmistrzowi Andrzejowi Pietrasikowi, który wcześniej przedstawił projekt swojego porozumienia. Koalicja miała stabilizować sposób zarządzania miastem i pracę rady (...) - pisał m.in. M. Łobko. 

Szybko zareagowało Porozumienie Samorządowe Ziemi Płońskiej, które na swym fan page'u odniosło się do sprawy: 

(...) Porozumienie Samorządowe Ziemi Płońskiej informuje, że prowadziło rozmowy z Razem dla Samorządu, reprezentowanym przez panią Elżbietę Wiśniewską. PSZP zaproponowało Razem współpracę w Radzie Miasta dotyczącą wspólnej realizacji najważniejszych miejskich inwestycji i innych ważnych dla rozwoju miasta punktów. W odpowiedzi na naszą propozycję pani Elżbieta Wiśniewska zażądała w zamian za współpracę w RM, następujących stanowisk w Urzędzie Miasta, instytucjach i spółkach miejskich:
- utworzenia w UM stanowiska drugiego wiceburmistrza dla komitetu ,,Razem";
- zatrudnienia w UM dyrektora Wydziału Polityki Społecznej wskazanego przez Razem;
- wskazania przez Razem nowego dyrektora MCK po upływie umowy pani dyrektor Wiśniewskiej;
- zatrudnienie wiceprezesa PGK wskazanego przez Razem;

Samorząd miejski tym różni się od samorządu powiatowego, że wybory ma burmistrza są bezpośrednie, a starosta jest wybierany przez radnych z aktualną większością radzie i często wyborcy dopiero po wyborach są informowani o takich ważnych koalicjach. Burmistrz na podstawie swojego mandatu z wyborów bezpośrednich odpowiada za politykę personalną w mieście. Zaś radni w głosowaniu decydują podziale funkcji w Radzie Miasta. Burmistrz Andrzej Pietrasik jest otwarty na współpracę z każdym ugrupowaniem i każdym radnym w Radzie Miasta w kwestii realizacji projektów, dobrych dla miasta, ale współpraca nie może być oparta na szantażu w sprawie obsadzania stanowisk i żądania utworzenia dodatkowych stanowisk UM, spółkach i instytucjach miejskich (...).

- Nie jest prawdą, że był to projekt wstępny do dyskusji. Tego nie było uzgadniane wcześniej, nie było już rozdawnictwa stanowisk. Kiedy pytałam się o to, to tłumaczono mi, że to są jedynie funkcje – stwierdzała, odnosząc się do czterech punktów z powyżej listy Monika Zimnawoda, która jest teraz radną niezależną. - Nie przystępuję do żadnego komitetu – zakończyła.

Poniżej oświadczenie Komitetu ''Razem dla Samorządu": 

Burmistrz Andrzej Pietrasik czuje się szantażowany projektem porozumienia koalicyjnego, którego nigdy nie otrzymał, i który nigdy nie był przedmiotem żadnych negocjacji między PSZP a Razem dla Samorządu. To wewnętrzny, roboczy dokument, który był dyskutowany w zamkniętej grupie facebookowej osób startujących z komitetu Razem dla Samorządu. W dalszej części pisma był program Razem dla Samorządu, do którego już PSZP się nie odnosi, bo i po co? Zamiast zawrzeć klarowne, transparentne porozumienia koalicyjne, lepiej wyciągnąć przecież jedną radną. Tak, te metody burmistrz ma opracowane do perfekcji. 

- Jeśli chodzi o Monikę Zimnawoda, to nie będę komentować jej odejścia, stylu, powodów i momentu jaki wybrała – mówi Elżbieta Wiśniewska. 

(Dawid Turowiecki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (12)

Pani ElaPani Ela

12 10

A teraz płońska hołoto, czekam na falę hejtu pod moim adresem...
Zaczynajcie ! 16:12, 19.11.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

9 1

bardzo ładne masz zdanie o mieszkańcach, gratuluje kultury wypowiedzi 18:01, 19.11.2018


SS

3 0

Bujaj 23:01, 20.11.2018


WyszłoWyszło

10 4

Szydło :)))))))) płońska hołoto ? !!!!!!!!!! Wstyd, pokazuje Pani jak w głębokim "poważaniu" ma ludzi. I kto tu reprezentuje hołotę? Tak się sprzedać, oszukać swoich wyborców, za Stołki!!!!!! Hańba dla Płońska 18:31, 19.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Paulina P. Paulina P.

8 9

Dajcie już tej Pani, która dopiero zaczyna spokój. Wydała oświadczenie, i tyle, bez domniemywań, uszanujcie jej spokój.
To wspaniała kobieta, wierzę że da radę z Elżbietą Wiśniewską co już udowodniła. 19:24, 19.11.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Agnieszka P.Agnieszka P.

7 7

Elżbieta Wiśniewska jest najlepsza i pani Zimnawoda jej planów nie pokrzyżuje. Pani Elżbieta odnajdzie się w każdej sytuacji, nawet bez pani Moniki. Już kilkarotnie pokazała, że potrafi, była radną PO, potem zbudowała komitet Smorządni, potem Razem, teraz w koalicji z PiS będzie rządzić. A kto wie, co przyniesie przyszłość? 20:44, 19.11.2018


Do Pani RADNEJ AGNIEDo Pani RADNEJ AGNIE

6 3

No na pewno najlepiej manipuluje ludźmi. Tego z całą pewnością nie potrafi Pani Monika.
A Pani musi się wić teraz przed nową starościną bo pcpr jest w rękach starostwa. Ależ mi Pani żal... 23:20, 19.11.2018


EmiEmi

2 7

Na tę stanowisko radni miasta najodpowiedniejsza osoba by była Żaneta Danielewicz 22:23, 19.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Naucz się Naucz się

2 1

Ortografii to po pierwsze. A po drugie to zapłaciła Ci to gadasz jak nakręcona. Zresztą ktoś tak upośledzony umysłowo jsk Ty stał pod sądem a na dobrą sprawę to nie wiedział po co. 23:16, 19.11.2018


ObserwatorObserwator

2 2

Brawo Pani Moniko, pokazała Pani klasę 06:23, 15.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jaja

1 0

Którą klasę? O naiwny Obserwatorze... 20:41, 22.12.2018


2323

3 0

Klasę to pani Monika pokaże podczas głosowania za podniesieniem lub nie diet dla radnych, czyli i sobie. 09:57, 17.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone