Zamknij

Derby dla Gumina. Było nerwowo. Kolejny krok w drodze po awans [FOTO]

Krystian JobskiKrystian Jobski 12:26, 26.04.2021 D.T Aktualizacja: 12:22, 27.04.2021
Skomentuj Po tym jak Gołaszewski 'złapał się' z Kozłowskim, sędziowie musieli uspokajać obydwie strony [Foto: Krystian Jobski] Po tym jak Gołaszewski 'złapał się' z Kozłowskim, sędziowie musieli uspokajać obydwie strony [Foto: Krystian Jobski]

O nietypowo wcześniej porze rozegrano w sobotę mecz derbowy pomiędzy GKS Comfort-Therm Gumino i Gladiatorem Słoszewo. Piłkarze na boisko w Karolinowie wybiegli o godzinie 10. Dla podopiecznych Dawida Kręta był to pierwszy wiosenny mecz, Gladiatorzy przed tygodniem dosyć niespodziewanie wygrali na własnym obiekcie z rezerwami Wkry Żuromin.

Pierwsza część spotkania przebiegała pod dyktando zawodników z Gumina. Jako pierwszy do bramki strzeżonej przez Damiana Gocajnę trafił w 19 minucie Wojciech Bluszcz, po podaniu Jakuba Palmowskiego. Trzy minuty później wynik podwyższył asystujący przy pierwszym trafieniu popularny „Palma”.

Gościom do zdobycia kontaktowej bramki brakowało zdecydowanie szczęścia. Rafał Kosewski trafił w poprzeczkę, Artur Żelasko obił słupek bramki Igora Sobolewskiego. Tak więc to liderujący w tabeli ciechanowskiej B Klasy piłkarze Gumina schodzili na przerwę w lepszych nastojach.

W drugiej połowie spotkania emocji czysto sportowych było zdecydowanie mniej. Za to iskrzyło pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Arbiter główny nie do końca panował nad sytuacją na boisku, a piłkarze co i raz skakali sobie do gardeł. Więcej bramek już nie oglądaliśmy.

O podsumowanie derbowej rywalizacji poprosiliśmy Wojciecha Bluszcza, który otworzył wynik derbowej rywalizacji (zdjęcie powyżej - red.).

- Sobotni mecz to można powiedzieć klasyka gatunku, mecze derbowe wyzwalają u każdego zawodnika dodatkowe pokłady energii i motywacji. Było to widoczne od pierwszej do ostatniej minuty w każdym sektorze boiska. Zdawaliśmy sobie sprawę że mecz będzie bardzo trudny. Składało się na to wiele czynników - od niepewności i brakiem treningów związanych z pandemią, po pewne braki kadrowe, a kończąc na bardzo trudnym boisku. Trzeba obiektywnie też stwierdzić, że rywal poprzeczkę zawiesił wysoko i musieliśmy włożyć wiele wysiłku, aby wywalczyć 3 punkty. Sam mecz nie był porywającym widowiskiem, klasyczny mecz walki. Najważniejsze jest to i niezmiernie cieszy, że pomimo przeciwności, udało się nam zdobyć komplet punktów, co umocniło nas w ligowej tabeli na pozycji lidera i przybliżyło do celu jakim jest awans.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z SOBOTNIEJ RYWALIZACJI NA BOISKU W KAROLINOWIE ZNAJDZIECIE PONIŻEJ.

Gumino: Igor Sobolewski - Adam Starczewski, Damian Makowski, Hubert Sadowski, Adrian Więcław, Jakub Palmowski, Mateusz Polniak, Bartosz Gołaszewski (Michał Stanisławski), Patryk Wilczewski (Jakub Pałac), Wojciech Bluszcz (Tomasz Cwalina), Jakub Polniak (Damian Cytloch).

Gladiator: Damian Gocajna - Damian Kozłowski, Robert Dobiasz, Robert Rutkowski, Mateusz Lewandowski, Kamil Bednarski (Bartosz Chrząszczewski), Rafał Kosewski, Łukasz Kucharzak, Radosław Woliński, Kamil Jóźwiak (Alan Szulc), Artur Żelasko.