To były emocjonujące derby. Baboszewo kontra Gumino [FOTO-VIDEO]

20:44, 07.04.2019 REDAKCJA Aktualizacja: 20:50, 07.04.2019
Skomentuj

W meczu kończącym 13. serię spotkań ciechanowsko-ostrołęckiej B Klasy GKS Gumino podejmowało drużynę Orląt Baboszewo. Przed rozpoczęciem meczu wicelider z Baboszewa miał na swoim koncie dwa punkty więcej od rywali zza miedzy. Mając w pamięci jesienną batalię zakończoną wynikiem 3:3, licznie zgromadzeni na trybunach kibice liczyli na emocjonujące widowisko. Derbowy pojedynek zakończył się znów podziałem punktów. Mecz ze względu na remont murawy w Guminie rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kraszewie.

Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się minimalnym prowadzeniem gospodarzy. Zupełnie zasłużonym, ponieważ podopieczni Dawida Kręta sprawiali zdecydowanie lepsze wrażenie przez pierwsze 45. minut.

Na listę strzelców wpisał się pozyskany przed rozpoczęciem rundy wiosennej z GKS-u  Góra – Piotr Ronczkowski.

Z każdą minutą drugiej połowy do głosu dochodzili piłkarze Orląt.  Za wszelką cenę starali się doprowadzić do remisu w tym jakże ważnym dla układu tabeli spotkaniu. Przypomnijmy, zwycięzca ligi uzyska bezpośredni awans do A klasy, druga drużyna zmierzy się w meczu barażowym z wiceliderem rozgrywek B klasy grupy ostrołęckiej.

Do remisu doprowadził w 58. minucie spotkania Sebastian Mak. Kapitan Orląt pewnie egzekwował rzut karny podyktowany za zagranie ręką. Gumino 1 - Baboszewo 1.

Po meczu porozmawialiśmy z obrońcą Orląt Baboszewo – Łukaszem Wiśniewskim.

W następnej kolejce GKS Gumino zmierzy się z drużyną rezerw Orzyca Chorzele, Orlęta czeka wyjazdowy mecz z Opią Opinogóra.

PLUS MECZU

Na uwagę zasługuje frekwencja na trybunach podczas dzisiejszego meczu derbowego. Jak widać na załączonym zdjęciu, próżno szukać wolnego miejsca na widowni obiektu w Kraszewie. Jak zaznaczał  Łukasz Wiśniewski w swojej wypowiedzi, fani gospodarzy zdecydowali się użyć pirotechniki, która jest bardzo rzadko spotykana na poziomie B Klasy.

MINUS MECZU

Niestety, jednym z głównych, negatywnych bohaterów dzisiejszego pojedynku był arbiter, sędzia główny zawodów. Mławianin bardzo często mylił się w najprostszych sytuacjach, wprowadzając nerwowość zarówno na placu gry jak i na trybunach.

SKŁADY:

Gumino: Dawid Kręt – Marcin Droziński, Marcin Grzejda, Mateusz Adamiak, Paweł Jabłkowski, Filip Kacyk ( Sebastian Zdunek), Adrian Więcław, Emil Wachol, Karol Wiśniewski, Adam Starczewski (Adrian Krokwa), Piotr Ronczkowski;

Baboszewo: Robert Goszczycki – Adam Senkowski, Łukasz Wiśniewski, Marek Karwowski, Paweł Korycki, Sebastian Mak, Rafał Tyski, Daniel Skolimowski ( Krystian Obrębski), Paweł Bogdański (Piotr Zjadewicz), Patryk Zajączkowski (Mikołaj Obrębski), Kamil Gajewski ( Rafał Gwiazda).