Zamknij
REKLAMA

Co należy wiedzieć, gdy odchodzi bliska osoba... [INFORMATOR]

15:17, 26.10.2021 | MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

Śmierć, niezależnie od okoliczności, w jakich następuje, staje się nie tylko bolesnym doświadczeniem, ale przyczynia się też do powstania wielu wątpliwości i pytań odnośnie sposobów postępowania u osób, na których barkach spoczywa organizacja ceremonii żałobnej. W Zakładzie Pogrzebowym Kalla w Płońsku jesteśmy świadomi tego faktu, dlatego proponujemy Państwu zapoznanie się z poniższym poradnikiem. Pozwoli on – w zależności od miejsca oraz okoliczności śmierci Bliskiej Osoby – podjąć określone czynności i działania.

Gdy zgon miał miejsce w domu:

Należy wezwać lekarza pogotowia bądź lekarza, który opiekował się zmarłą osobą – wystawia on protokół zgonu lub też kartę zgonu. Drugi z tych dokumentów określa przyczynę śmierci oraz jest konieczny do uzyskania skróconego aktu zgonu w USC. Jeżeli lekarz wystawi protokół zgonu z tym protokołem należy udać się do lekarza rodzinnego celem wydania karty zgonu. Na podstawie protokołu lub karty zgonu następuje przewóz ciała zmarłej osoby do chłodni. Państwo z kartą zgonu musicie udać się do USC w miejscowości, w której nastąpił zgon, celem jego rejestracji i otrzymania Aktu zgonu.

Jeśli zdecydują Państwo, że chcą powierzyć to zadanie Zakładowi Pogrzebowemu Kalla z Płońska – zapewniamy, że w tej kwestii jesteśmy do Państwa dyspozycji całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 730-691-550, a nasi pracownicy przyjadą we wskazane miejsce.

Oprócz pełnego szacunku przewozu osoby zmarłej, wyjaśnią oni Państwu wszelkie wątpliwości powiązane z organizowaniem pogrzebu, a także zaprezentują możliwe rozwiązania. Jeśli Państwo wyrażą takie życzenie – mogą oni także zająć się formalnościami koniecznymi do załatwienia w stosownych instytucjach oraz urzędach.

Gdy zgon nastąpił w szpitalu/domu opieki/hospicjum:

W przypadku zgonu w szpitalu bądź w innej placówce opiekuńczo-leczniczej – kartę zgonu sporządza opiekujący się zmarłą osobą lekarz z tej placówki. Po uzyskaniu karty zgonu można zadzwonić do zakładu pogrzebowego celem odbioru ciała i przewiezienia go do chłodni zakładu pogrzebowego. Z kartą zgonu trzeba udać się do USC w miejscowości, w której nastąpił zgon, celem rejestracji zgonu i otrzymania Aktu zgonu.

Zapewniamy Państwa, że w przypadku wyboru Zakładu Pogrzebowego Kalla w Płońsku zajmiemy się wszelkimi działaniami, jakie związane są z organizacją pogrzebu – i weźmiemy na siebie odpowiedzialność za organizację całości uroczystości pogrzebowych. Więcej informacji można uzyskać pod numerem 730-691-550 – przez całą dobę.

Gdy zgon nastąpił w wyniku wypadku:

W sytuacji śmierci na skutek wypadku lub też jeśli są podejrzenia, że zgon nastąpił na skutek przestępstwa, do przeprowadzania pochówku, oprócz karty zgonu, niezbędne jest posiadanie zezwolenia prokuratora. Dzieje się tak dlatego, gdyż zwłoki osoby zmarłej w miejscu publicznym przewożone są do zakładu medycyny sądowej, aby tam ustalić przyczynę śmierci.

Przewozem pod względem technicznym, jak również w kwestii jego opłacenia, zajmuje się prokuratura. Należy pamiętać, że podmiot, który dokonuje takiego przewozu nie ma prawa pobrać żadnych opłat od rodziny zmarłej osoby!

Po dokonaniu niezbędnych ustaleń prokuratura wydaje stosowne dokumenty – w tym zezwolenie na pochówek. Po otrzymaniu dokumentów i pozwoleń, decyzja o wyborze firmy pogrzebowej, która zajmie się organizacją pochówku, zależy tylko od bliskich zmarłej osoby.

Zakład Pogrzebowy Kalla w Płońsku to miejsce, gdzie zawsze mogą się Państwo zwrócić w przypadku jakichkolwiek pytań oraz wątpliwości związanych z procedurami czy dokumentami, Płońsk ul. Płocka 47.

Usługi pogrzebowe świadczymy na terenie Płońska, Nowego Dworu Mazowieckiego, wszystkich zakątków województwa mazowieckiego oraz całego kraju. Podejmiemy się nawet najtrudniejszych zadań. Wiemy dobrze z doświadczenia, że czas ostatniego pożegnania jest wyjątkowo bolesnym przeżyciem, dlatego w miarę możliwości staramy się wspierać Państwa w każdej z tych niełatwych chwil. Dołożymy starań, żeby ostatnia ziemska droga Państwa Bliskich przebiegła bezproblemowo.

Powierzając przygotowanie ceremonii żałobnej Zakładowi Pogrzebowemu Kalla w Płońsku otrzymają Państwo zawsze niezbędną pomoc. Nasi pracownicy zajmą się wszystkim, od początku do końca, aby zapewnić harmonijny przebieg tej wyjątkowej uroczystości. Ostatnie pożegnanie każdej osoby czynimy prawdziwie godnym i pełnym szacunku dla Zmarłego i jego rodziny.

Z najwyższą dbałością podchodzimy do każdego aspektu organizacji pogrzebu, oferując szeroki wybór usług pogrzebowych i cmentarnych. Są one zawsze najwyższej jakości, a jednocześnie dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta oraz do jego możliwości finansowych.

Zakład Pogrzebowy Kalla w Płońsku oferuje Państwu różnorodne usługi pogrzebowe. Wśród nich są:

 • Organizacja ceremonii żałobnych wszystkich wyznań oraz pogrzeby świeckie
 • Przechowanie ciała Zmarłego we własnej chłodni
 • Przygotowanie ciała Zmarłego do pochówku
 • Balsamacje
 • Kremacje
 • Transport Zmarłych na terenie całej Polski oraz poza granicami kraju
 • Własna kwiaciarnia – świadcząca kompleksowe usługi florystyczne
 • Nagłośnienie uroczystości
 • Namiot Pogrzebowy
 • Nekrologi i klepsydry
 • Transmisje online
 • Kredytowanie pogrzebów w ramach zasiłku ZUS/KRUS/WBE/MSW
 • Własna kaplica – możliwość organizacji czuwania przy Zmarłym

Jesteśmy po to, aby służyć Państwu wszelkim wsparciem i pomocą.

Płońsk ul. Płocka 47 

www.kalla24.pl

tel.: 730-691-550 - 24h/7

(MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%