Zamknij
REKLAMA

CZY POWIAT PŁOŃSKI OTRZYMA DODATKOWE ŚRODKI Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA?

09:12, 14.10.2021 | MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

Aż 256 mln zł przeznaczył samorząd województwa mazowieckiego, aby pomóc lokalnym samorządom w ich inwestycjach. W subregionie ciechanowskim wsparcie otrzymają aż 24 inwestycje, w tym 9 z powiatu płońskiego. 

Rozbudowy i przebudowy dróg, wałów przeciwpowodziowych, modernizacje i rozbudowy obiektów szkolnych, świetlic czy miejsc sportu i rekreacji to projekty, które decyzją radnych województwa otrzymają dodatkowe środki z budżetu województwa. W sumie wsparcie otrzyma aż 150 inwestycji. – Dajemy samorządom lokalnym możliwość ubiegania się o środki na różnego rodzaju projekty infrastrukturalne. Znajdują się wśród nich m.in. drogi, mosty, szkoły, boiska czy inne ważne dla gmin i powiatów zadania. Są to często inwestycje wielomilionowe, na które samorządy same nie mogłyby sobie pozwolić – podsumowuje marszałek Adam Struzik.

256 mln zł na inwestycje

Instrument zadań ważnych dla zrównoważonego rozwoju to sztandarowy, a zarazem największy program wsparcia realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego. Tylko dzięki ostatniej decyzji radnych na realizację inwestycji lokalnych samorządów,  władze regionu przeznaczą ponad 256 mln zł. To niebagatelna kwota, która pomoże w realizacji wielu kluczowych i społecznie wyczekiwanych inwestycji. 

Które projekty z powiatu płońskiego otrzymały wsparcie?

Łączna kwota dofinansowania dla 9 projektów realizowanych na terenie powiatu płońskiego to ponad 3,7 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na:

⦁    rozbudowę dróg gminnych w części drogi gminnej nr 301014 relacji Unieck-Charzyny-Kodłutowo, nr 301019W relacji Sikory-Jeżewo Wesel oraz w części drogi gminnej nr 301017W relacji Jeżewo Wesel-Unieck Kolonia – 1,9 mln zł dofinansowania;
⦁    przebudowę ulicy Rzeźnianej – 561 tys. zł;
⦁    przebudowę ulicy Mieszka I w Raciążu – 198 tys. zł;
⦁    przebudowę ulicy Dobrzańskiego w Raciążu – 184,8 tys. zł;
⦁    przebudowę ulicy Wolności w Raciążu – 184,8 tys. zł;
⦁    przebudowę ulicy Jesionowej w Raciążu – 184,8 tys. zł;
⦁    przebudowę ulicy Reymonta w Raciążu – 161,7 tys. zł;
⦁    przebudowę ulicy Wnorowskiego w Raciążu – 138,6 tys. zł;
⦁    przebudowę ulicy Zielińskiego w Raciążu – 129 tys. zł.

Więcej informacji na www.mazovia.pl.

(PROMOCJA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%