Zamknij
REKLAMA

Wszystko, co musisz wiedzieć, ubezpieczając samochód

10:56, 17.09.2021 | materiały partnera

Jeszcze zanim podpiszesz umowę ubezpieczeniową i odpowiednio zabezpieczysz swój pojazd, a przy okazji swoje finanse, koniecznie poznaj kilka istotnych faktów. Dzięki temu świadomie podejmiesz decyzję, która będzie Ci się naprawdę opłaca.

Ubezpieczenia obowiązkowe i dobrowolne

Na samym początku warto podkreślić, że masz obowiązek wykupić polisę OC na swój samochód. Zyskujesz w ten sposób ustawowo uregulowany zakres ochrony pojazdu, o którym szerzej poczytasz w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym. Dlatego właśnie na ubezpieczeniu OC nie ma sensu przepłacać i lepiej wybrać jak najtańszą ofertę. 

Inaczej wygląda to w przypadku dobrowolnych ubezpieczeń, gdzie duże znaczenie odgrywa nie tylko cena, ale też zakres ubezpieczenia.

NNW kierowcy czy NNW pasażera

NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to dobrowolna ochrona, która chroni finansowo, informacyjnie, a także medycznie w razie wystąpienia awarii samochodu czy też wypadku. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że NNW dzieli się na NNW kierowcy i pasażera. Czym się one różnią? Coraz częściej standardem jest NNW kierowcy, dzięki czemu pomoc drogowa czy medyczna szybko zjawi się w miejscu, gdzie doszło do kolizji. Jednak w niektórych przypadkach warto dokupić także NNW pasażera, głównie gdy podwozisz kogoś do pracy.

Oszczędzaj

Dowiedz się, w jaki sposób firma ubezpieczeniowa oferuje zniżki za wykupienie polisy. Często duży wpływ na jej wysokość ma wiek kierowcy, wiek samochodu, rodzaj pojazdu czy też odpowiedzialne prowadzenie auta. Niektóre firmy zapewniają aż 10% zniżki za każdy rok bezszkodowej jazdy. Młodym kierowcom opłaca się dopisać kogoś starszego, o dobrej historii ubezpieczeniowej jako współwłaściciela pojazdu.

Porównuj, analizuj i decyduj świadomie

Możesz wybrać dowolną firmę, u której będziesz opłacał ubezpieczenie komunikacyjne, czyli właśnie OC, AC, NNW czy Assistance. Niestety wiele osób nie chce tracić czasu na poszukiwania i wybiera albo najbardziej znane towarzystwo ubezpieczeniowe, albo też opiera się jedynie na poleceniach rodziny. To może być błąd, gdyż w ten sposób sporo przepłacisz. 

Dobrym kompromisem, który nie zajmie Ci dużo czasu, będzie wybranie porównywarki ubezpieczeń Voleto. Dzięki niej już w ciągu kilku chwil uzyskasz pewne informacje na temat wszystkich dostępnych firm ubezpieczeniowych – wraz z zakresem cen, usług, informacją o tym, jak liczona jest szkoda czy też co zostaje wykluczone z ubezpieczenia. W ten sposób wreszcie przestaniesz przepłacać.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%