Zamknij
REKLAMA

Ubezpieczenie posagowe - co należy wiedzieć?

09:00, 03.09.2021 | materiały partnera

Każdy rodzic powinien wziąć za obowiązek zapewnienie dobra swojemu dziecku, w tym także bezpieczeństwa. Mowa nie tylko o ochronie fizycznej i zdrowotnej, ale także tej finansowej. Z myślą o tym, że może nas kiedyś zabraknąć, warto rozważyć możliwość i wartość zakupu polisy posagowej dla dziecka.

Czym jest ubezpieczenie posagowe?

Jest to rodzaj oszczędnościowej polisy na życie, która ma na celu zapewnienie dziecku środków finansowych, na wypadek śmierci rodzica lub zapewnia środki na start w dorosłość, a także wsparcie w przypadku choroby dziecka, wypadku, doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu, czy śmierci rodzica. W przypadku takiego ubezpieczenia, osobą objętą ochroną jest rodzic, a dziecko jest współubezpieczonym. Umowa o ubezpieczenie jest terminowa i  jest zawierana na okres od 5 do 25 lat. Pakiet ubezpieczenia zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego, które taką polisę oferuje. Można rozważyć jej zakup i porównać korzyści w przypadku zwykłego ubezpieczenia na życie oraz skorzystać z informacji na nnwdziecka.pl

Ważne informacje o ubezpieczeniu posagowym

Ważne jest, aby rodzic wykupił takie ubezpieczenie, zanim dziecko ukończy 18 rok życia. Dziecko może być ubezpieczone już w wieku niemowlęcym lub w dowolnym późniejszym czasie. Ubezpieczenie to mogą wykupić również opiekunowie prawni lub dziadkowie. Oferta ma na celu głównie gromadzenie kapitału, ale można rozszerzyć ją o dodatkowe umowy. Jej cena nie należy do najtańszych, ale faktem jest, że składki są niższe, im młodsze jest dziecko. Wówczas okres odkładania środków finansowych jest odpowiednio długi i pozwala na zgromadzenie konkretnej sumy finansowej. Wypłata uzbieranej kwoty następuje wraz z końcem trwania umowy. Cena takiej polisy jest zależna od ustalonej sumy ubezpieczenia. Mają na nią wpływ także wiek rodzica i dziecka, jego zawód, stan zdrowia, w tym historia chorób. Ubezpieczyciel może również wymagać informacji o tym, czy lokal, który rodzic zamieszkuje jest własnościowy oraz ile wynosi budżet gospodarstwa domowego. Na podstawie uzyskanych informacji, towarzystwo ubezpieczeniowe wylicza składkę, która zaczyna się w granicach 120 zł, a może sięgać nawet kilkuset złotych. Częstotliwość opłaty składek jest ustalana indywidualnie i może następować w formie miesięcznej, kwartalnej lub co pół roku. Na uwagę zasługuje fakt, że w przypadku śmierci ubezpieczonego rodzica to ubezpieczyciel przejmuje na siebie dalszą opłatę składek, aż do końca trwania umowy. 

Zakup polisy posagowej jest dobrym jakościowo produktem, który zapewni finansowe wsparcie potomka. Jako usługa długoterminowa jest dobrą alternatywą  dla popularnego ubezpieczenia na życie. Warto rozważyć jej zakup, jeżeli nasza zdolność finansowa na to pozwoli.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%