Zamknij
REKLAMA

Odbiór techniczny mieszkania na co zwrócić uwagę

15:45, 18.05.2021 | materiały patnera

Wizytacja nowego mieszkania to spore emocje. W przypadku odbioru technicznego warto emocje odłożyć na dalszy plan i szczegółowo zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, aby cały proces przebiegł po naszej myśli. Czym właściwie jest odbiór techniczny mieszkania i na co warto zwrócić uwagę w tym kontekście?

Czym właściwie jest odbiór techniczny mieszkania?

Od roku 2011 w Polsce obowiązują pewne zasady uchwalone w tak zwanej ustawie deweloperskiej, które regulują istotne kwestie związane z zakupem mieszkań. Są to kwestie niezwykle istotne z punktu widzenia kupujących, pozwalające na większe bezpieczeństwo transakcji i inne. Doskonałym rozwiązaniem pod tym względem są wprowadzone tak zwane mieszkaniowe rachunki powiernicze. Natomiast odbiór techniczny to kolejny tego typu ukłon w stronę osób, które kupują nowe lokum do zamieszkania. Najprościej rzecz ujmując odbiór techniczny to po prostu moment w którym deweloper pozwala na skontrolowanie stanu technicznego danego domu lub mieszkania.

Sprawdź ofertę dewelopera Dom Development

Odbiór techniczny z fachowcem

Na odbiór techniczny nowo zakupionego mieszkania dobrze jest się odpowiednio przygotować. W jaki sposób więc to zrobić? Można taki odbiór techniczny zrobić samodzielnie jeśli posiada się dobrą wiedzę na ten temat. Innym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest po prostu skorzystanie z wiedzy eksperta, który zna się na prawie budowlanym, zna normy budowlane, a także ma odpowiedni sprzęt, który pozwoli mu sprawdzić dokładnie stan techniczny danego lokalu. Wynajęcie fachowca to rozwiązanie, które doskonale się sprawdza z wielu względów. Doświadczona osoba, która już wcześniej dokonała wielu oględzin zdaje sobie dobrze sprawę z pewnych niuansów i jest w stanie wynegocjować odpowiednie warunki z deweloperem w razie konieczności. Nawet niewielkie wady, które może dostrzec specjalista, mogą z czasem urosnąć do poważnych problemów, dlatego tak ważne jest to, aby ktoś mógł spojrzeć na pewne sprawy eksperckim okiem.

Samodzielny odbiór techniczny mieszkania

Jeśli z jakichś względów preferujemy samodzielny odbiór techniczny mieszkania to warto się dobrze do tego przygotować. Należy wygospodarować odpowiedni czas w ciągu dnia – wtedy będzie szansa dostrzeżenia wielu niewidocznych w sztucznym świetle defektów. Jeśli istnieje taka możliwość warto zabrać ze sobą znajomego, który będzie w stanie pomóc i dostrzec to co mogłoby umknąć tylko jednej osobie. Warto także zadawać pytania i dopytywać o nawet najbardziej błahe kwestie. Nawet niewielka usterka powinna być dokładnie przeanalizowana i skontrolowana.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%