Zamknij
REKLAMA

Firany panelowe - wygodne i praktyczne rozwiązanie

00:00, 07.05.2021 | materiały partnera

Za co kochamy klasyczne firanki w naszych wnętrzach? Za to, że miękko otulają okna, nadając im  ciekawego charakteru, zależnego od reszty aranżacji. W zależności od wybranej tkaniny, kroju, koloru, wzoru i sposobu wieszania, mogą kompletnie odmienić całe pomieszczenie! W kuchni, łazience czy przedpokoju bardzo chętnie decydujemy się na panelowe firanki – czym się one charakteryzują i dlaczego są tak lubiane?

Firany panelowe – prostota i finezja w jednym

Choć firanki kuszą, by mieć je w całym domu, to jednak nie da się ukryć, że ich utrzymanie w idealnej czystości może stwarzać pewien problem. Aby prezentowały się nienagannie, muszą być regularnie prane i prasowane, a to dość czasochłonny proces. Ale czy pomiędzy gęstymi, marszczonymi firankami żakardowymi a zwykłą roletą okienną nie ma nic pomiędzy? Oczywiście – są jeszcze firany panelowe, które łączą w sobie prostotę rolety z pięknem firany!

Jak zakłada się firany panelowe?

To model, który zawiesza się w bardzo łatwy sposób, przeplatając przez istniejące oczka specjalne cienkie karnisze do zazdrostek. Tym sposobem taka firana nie wymaga marszczenia ani robienia zakładek, a co więcej – montowania dużych, ciężkich karniszy. To sprawia, że takie ozdoby okienne można w dowolnej chwili zdjąć, łatwo uprać i założyć nie spędzając nad tą czynnością całego dnia! Panele firany poleca się zatem głównie osobom zapracowanym, które nie mogą zbyt dużo czasu poświęcać na domowe obowiązki, w tym również pranie firan i zasłon.

Krótkie, ale fantazyjne – czym charakteryzują się panele firany?

To zwykle firanki krótkie, występujące samodzielnie lub w komplecie z dopasowanymi do nich zasłonami. Mają wyjątkowy kształt – możesz wybrać na przykład firanę asymetryczną, która bardzo ciekawie prezentuje się na oknie. Firany symetryczne, z krótszym środkiem i dłuższymi bokami to idealny wybór dla osób, które lubią, gdy w ich pokojach parapety pełnią funkcję ozdobnych półek na różne bibeloty – taka firanka może to wspaniale wyeksponować. Charakterystyczne panele składające się z firan w trzech modułach to z kolei ciekawe rozwiązanie do kuchni czy łazienki w oknie, które chce się w sposób szczególny wyeksponować. Robią one ogromne wrażenie!

Wygodne i praktyczne firanki do wielu pomieszczeń

Panelowe firanki sprawdzą się nie tylko w kuchni, łazience czy przedpokoju. Możesz je założyć wszędzie tam, gdzie w Twojej ocenie będą one w intrygujący sposób podkreślały piękne okna i lekko izolowały wnętrze domu od świata zewnętrznego. Ważną cechą tego rodzaju firanek dostępnych w sklepie Tendina w bogatym asortymencie, jest wygoda ich użytkowania – są krótkie, nie wymagają marszczenia ani robienia zakładek, łatwo je uprać, a potem także uprasować w razie potrzeby.

Takie rozwiązanie warto wykorzystać w swoim nowoczesnym mieszkaniu, którego założeniem jest nie tylko to, aby pięknie wyglądało, ale również aby umożliwiało wygodne mieszkanie w nim – bez konieczności spędzania mnóstwa czasu na praniu i rozwieszaniu firan.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%