Zamknij
REKLAMA

Chcesz się przebranżowić? Oto 4 sprawdzone sposoby na start

14:56, 19.04.2021 | materiały patnera

Przekwalifikowanie się zazwyczaj wiąże się ze sporym stresem. W końcu podejmujesz odważną decyzję i chcesz całkowicie zmienić swoje obecne miejsce pracy. Jednak możesz zmniejszyć to ryzyko, jeżeli skorzystasz z naszych porad. Wtedy dobrze przygotujesz się do przebranżowienia.

4 sprawdzone sposoby na przekwalifikowanie

Kursy i szkolenia IT

Obecnie naprawdę nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem kursów czy szkoleń, które pozwolą Ci zdobyć przydatną wiedzę. W końcu wielu specjalistów chce dzielić się z Tobą swoją wiedzą i umiejętnościami. Dzięki temu poznasz nową branżę „od kuchni”. Po prostu szkolenia IT bądź z innego sektora nie tylko uzupełnią Twoją wiedzę, ale przede wszystkim umożliwią Ci zdobycie informacji, które zazwyczaj nie są dostępne dla osób spoza tej branży. Poza tym eksperci wykorzystują kursy i szkolenia do dzielenia się swoim doświadczeniem, a anegdoty takich osób często mogą Ci dać więcej niż niejedna książka. Wtedy zauważysz, że przebranżowienie staje się jeszcze łatwiejsze.

Samodzielna nauka

Jeszcze przed zmianą pracy możesz powoli przygotowywać się na nową sytuację. Wystarczy, że zaczniesz regularnie czytać książki branżowe, a przede wszystkim zadbasz o samodzielną naukę. W ten sposób zyskasz mocne podwaliny do dalszego kształcenia. Przekonasz się również, czy nowa branża faktycznie Cię interesuje, czy może jednak wolisz spróbować z innym zajęciem. Samodzielne zdobywanie wiedzy rozpocznij od artykułów firmowych, które znajdziesz na stronach ekspertów z danej dziedziny. Później zaglądnij do specjalistycznych książek i magazynów branżowych.

Studia

Chcesz w sposób kompleksowy i dokładny podejść do przebranżowienia? Zatem najlepszym rozwiązaniem są studia. Przy ich pomocy zyskasz kompleksową wiedzę, tym bardziej, gdy zdecydujesz się na zaoczne zajęcia. W takim przypadku nie musisz rezygnować z obecnej pracy. Po prostu w czasie wolnym zacznij się przygotowywać do przekwalifikowania. Pamiętaj jednak o tym, aby przed rozpoczęciem studiów, dokładnie przejrzeć plan i tematykę zajęć. Wtedy dowiesz się, czy faktycznie zapewnią Ci solidne podstawy.

Praktyczne zdobywanie umiejętności

Praktyki i staże to kolejne skuteczne sposoby na przebranżowienie. W końcu przy ich pomocy zyskasz praktyczną wiedzę, która z pewnością Ci się przyda. Poza tym daje Ci to szansę zapoznania się z różnymi działami, co jeszcze bardziej ułatwi Ci podjęcie decyzji – jaką specjalizację chcesz wybrać, a także, czy na pewno chcesz się przebranżowić. Zwróć tylko uwagę na jedną wadę tego sposobu na przekwalifikowanie – większość praktyk i staży jest darmowa.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%