Zamknij
REKLAMA

W jakich pomieszczeniach można zainstalować sufity napinane?

13:19, 21.12.2020 | materiały partnera

Sufity napinane Warszawa - to oryginalny i przystępny cenowo sposób wykańczania wnętrz. W jakich pokojach i pomieszczeniach można wykorzystywać płótna napinane, a w których najlepiej zrezygnować z takiego pomysłu?

Charakterystyki montażu sufitów napinanych w różnych pomieszczeniach

Jak twierdzą przedstawiciele ekip montażowych, zatrudnieni w firmie OTOmistz, sufit napinany będzie dobrym wyborem praktycznie do każdego pomieszczenia. Ważne jest dokładnie wiedzieć, jak zrobić sufit napinany w łazience lub w kuchni, a także wybrać odpowiednie materiały. Owszem, są ograniczenia wpływające na to, że żadna wiedza o tym, jak zamontować sufit napinany nie pomoże stworzyć niezawodnej konstrukcji. Przede wszystkim nie zaleca się montażu sufitów napinanych w nieogrzewanych pomieszczeniach. Wynika to z faktu, że w nieogrzewanym pomieszczeniu w okresie zimowym temperatura może spaść znacznie poniżej maksymalnej temperatury, zalecanej dla sufitów napinanych i wynoszącej -5 ?. Nie zaleca się również montażu sufitów napinanych w pomieszczeniach półotwartych, na przykład w letniej kuchni. W takich pomieszczeniach na lato można zamontować sezonowe, zdejmowane sufity napinane Białystok.

Pomieszczenia ze zwiększonymi wskaźnikami temperatury są nie mniej niebezpieczne dla sufitów napinanych niż te zimne. Jednymi z najbardziej uderzających przykładów takich pomieszczeń są: łaźnie, sauny, przedsiębiorstwa przemysłowe pracujące w warunkach wysokiej temperatury, kuchnie, które nie mają skutecznego systemu wentylacji itp.

Montaż sufitu napinanego to naprawdę szybki sposób na wykończenie wnętrz - najczęściej wykonanie tych prac zajmuje specjalistom kilka godzin. Montaż sufitu napinanego należy przeprowadzać w pomieszczeniu, w którym zostały już zakończone inne prace remontowe. W przeciwnym razie istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia lub zabrudzenia płótna. Eksperci sugerują, aby najpierw wymienić drzwi, okna, wykończyć ściany i podłogę, a dopiero potem przystąpić do montażu sufitu napinanego.

W jakich pomieszczeniach najlepiej zainstalować sufit napinany?

Kiedy wiemy, jak zrobić sufity napinane Lublin, nie mamy żadnych problemów z ich instalacją w różnych pomieszczeniach mieszkalnych. Najwięcej oczywiście jest pomysłów na sufity w salonie oraz sufity napinane w sypialni: nic dziwnego, praktycznie każdy typ napinanych powłok sprawdza się w tych pomieszczeniach. Z kolei jeśli poszukujesz pomysłu na sufit w kuchni lub pomysłu na sufit w łazience, najlepszymi rozwiązaniami będą powłoki z PCV, odporne na oddziaływanie wilgoci i brudu. Nienajlepszym pomysłem na sufit w kuchni będzie wybór powłoki lustrzanej lub błyszczącej, gdyż jej czyszczenie będzie zajmować sporo czasu.

Dobrym pomysłem na sufit w przedpokoju może stać się powłoka błyszcząca lub satynowa, natomiast jeśli chcesz wykonać sufit napinany w kuchni, najbardziej odpowiednimi będą rozwiązania matowe.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%