Zamknij
REKLAMA

Jak długo muszą trwać prace nad pozycjonowaniem strony w Google? Poznaj realia współczesnej walki o klienta

15:49, 09.04.2020 | Materiał Partnera
Skomentuj

Jeśli chcemy skutecznie stawić czoła branżowym konkurentom oczywiście nie możemy czekać, trzeba jednak liczyć się z okolicznościami, wobec których nie możemy zbyt wiele. Do takich należy czas, jakiego wymaga zdobycie wysokich pozycji w wynikach organicznych Google, a więc najlepszego atutu marketingowego, jakim można dziś dysponować. Jeśli więc rozważamy podjęcie współpracy z agencją SEO, warto już dziś dowiedzieć się o tym więcej – może to ostatni moment na to, by ją rozpocząć?

Co wpływa na czas pozycjonowania? Musimy brać pod uwagę szereg czynników

Jednym z kluczowych aspektów jest oczywiście sytuacja na rynku w danej branży. Wielka liczba konkurentów do pokonania wydłuża naszą ścieżkę na szczyt listy wyników, tym bardziej, jeśli i oni korzystają z usług agencji SEM. Na tego rodzaju okoliczności wpływu nie mamy, możemy jednak zadbać o to, by mieć zdolność skutecznego stawienia im czoła, co oznacza po prostu konieczność wyboru rzetelnego zespołu fachowców. Pozycjonowanie to obecnie bardzo rozległa dziedzina wiedzy, zupełnie inaczej niż miało to miejsce jeszcze na początku mijającej właśnie dekady. Doświadczenie specjalistów to kluczowy warunek powodzenia ich pracy. Zleć ją więc najlepszym!

Każda domena, jeśli nie jest zupełnie nowa, może być ponadto obciążona karami – należy sprawdzić przed rozpoczęciem kolejnych działań i doprowadzić do ich zdjęcia. To także zadanie zespołu SEO.

Choć jego umiejętności są bardzo ważne, to należy mieć świadomość, że wiele zależy też jednak od nas samych! Zwłaszcza ze względu na to, jak wygląda obecnie optymalizacja witryny. Stały kontakt i gotowość do wprowadzania wszystkich niezbędnych zmian z pewnością ułatwi fachowcom uczynienie z niej skutecznego narzędzia sprzedażowego. Zaufaj więc w ich wiedzę i zdobądź je!

Chcemy konkretnych informacji. Kiedy moja strona znajdzie się w czołówce wyników?

Wiedząc już co nieco o współczesnych realiach pozycjonowania zdajemy sobie sprawę, że sformułowanie ścisłej odpowiedzi na powyższe pytanie jest co najmniej problematyczne. Żadna rzetelna agencja nigdy nie obieca błyskawicznego zdobycia wysokiej lokaty! Czasy, gdy było to możliwe, minęły lata temu.

Zwłaszcza działania konkurencji, a także zmiany algorytmów Google stanowią czynniki, których wpływ na tempu uzyskiwania efektów jest trudny do przewidzenia. Jak jednak wskazuje doświadczenie specjalistów z firmy INSEO, można założyć, że pozycjonując się na łatwe, mało popularne frazy, miejsca w pierwszej dziesiątce możemy się spodziewać nawet po trzech miesiącach. Te najtrudniejsze mogą nam zabrać nawet rok pracy, bywa jednak, że satysfakcjonujący rezultat pojawia się np. po pół roku. W każdym przypadku miej na uwadze, że są to działania długofalowe!

Niesie to ze sobą konieczność dobrego przemyślenia celów, jakie zamierzamy osiągnąć i wytyczenia właściwej strategii – to także jest zadaniem dla fachowców z agencji SEM. Mając ich wsparcie, możesz być spokojny o sukces.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA