Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne meble ogrodowe są w stanie wytrzymać zdecydowanie więcej. A przy okazji wyglądają jak z przysłowiowego żurnala

17:22, 12.09.2019 | Materiał Partnera

Grillowanie na działce przy pięknej, słonecznej pogodzie można spokojnie uznać za jedną z naszych świeckich tradycji narodowych. Jednak oprócz sprzyjającej aury oraz sowitego zaopatrzenia potrzeba jeszcze właściwego sprzętu. Nie tylko grilla, ale też komfortowych mebli do ogrodu – nie ma to jak relaks na wygodnym leżaku, z pysznym jedzeniem, świetną muzyką i dobrym towarzystwem. Przez wiele lat poważnym problemem ogrodowego wyposażenia była niska trwałość, wymuszająca kupno nowego sprzętu.

Kolory blaknące na słońcu, brzydkie zacieki po opadach? Dzięki zaawansowanym materiałom to już przeszłość!

Uszkodzenia mechaniczne, do jakich często dochodziło przy przesuwaniu mebli po ziemi czy po przypadkowych uderzeniach, to tylko jedna kwestia. Co najmniej równie mocno dokuczliwa okazywała się podatność mebli na wpływ czynników atmosferycznych. Promieniowanie UV, deszcz oraz znaczne wahania temperatury w ciągu doby potrafiły w kilka miesięcy zamienić elegancki zestaw ogrodowy w mocno sfatygowany komplet, który aż wstyd wystawiać na zewnątrz. Na szczęście dla konsumentów producenci wprowadzili już szereg rozwiązań likwidujących ten poważny problem. Zgodnie z zapewnieniami specjalistów z Malo Design: zaawansowane, designerskie meble do ogrodu powstają z lepszych, znacznie odporniejszych materiałów. Można tutaj wymienić m.in. czy aluminium, przypominający naturalną, roślinną plecionkę technorattan czy rozmaite polipropyleny – tworzywa sztuczne o zdumiewających niekiedy właściwościach. W efekcie leżaki, krzesła, stoły i inne akcesoria można bez najmniejszych obaw pozostawiać pod chmurką.

Im bardziej oryginalny wzór, tym większe wrażenie wywrą Twoje nowe meble ogrodowe na gościach

Skoro nowoczesne akcesoria wytrzymują w znakomitym stanie wiele kolejnych lat intensywnego użytkowania, można zwrócić większą uwagę na ich niebanalny wygląd. Kiedy producenci zyskali pewność, że ich produktom nie grozi już błyskawiczna degradacja, zyskali sporo twórczej swobody. Efekty pracy najzdolniejszych projektantów można podziwiać w takich sklepach jak wspomniane wcześniej Malo Design. Niektóre designerskie meble ogrodowe potrafią autentycznie zaskoczyć kreatywnym podejściem do tematu – w jak najbardziej pozytywnym sensie. Krzesła w kształcie królewskiego tronu, fotel wiszący w formie szklanej kuli, hamak ze stelażem przywodzący na myśl sierp księżyca czy stolik kawowy wzorowany na pniu drzewa to tylko niektóre spośród wyjątkowo interesujących propozycji. Znajomym i rodzinie z pewnością zaimponuje takie wyposażenie ogrodu, podobnie zresztą jak sąsiadom.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone