Zamknij
REKLAMA

Czy wiecie, że...? [WIEŚCI Z RATUSZA]

17:10, 12.09.2019 | Materiał zewnętrzny
[Foto: Urząd Miasta w Płońsku]

Dzięki dwóm projektom - "Poprawie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Płońsku" i "Ożywienie szkolnej infrastruktury sportowej" - dzieci w naszym mieście uczą się w zupełnie nowych warunkach.

Za 5,3 mln zł zmodernizowano najstarsze Przedszkole nr 1 przy ul. Kolejowej, Szkołę Podstawową nr 2, "małą czwórkę" przy Grunwaldzkiej i Szkołę Podstawową nr 3.

W ramach projektu wykonano ocieplenie obiektów - dachów i stropodachów, ścian, a także ocieplenie i wymianę podłóg. Wymienione zostały też okna i drzwi zewnętrzne.

Istniejące oświetlenie zastąpiono nowoczesnym energooszczędnym oświetleniem LED. W każdym budynku przeprowadzono modernizację systemów grzewczych i c.w.u.

W budynku SP nr 2 przy ul. Szkolnej wymieniono węzeł ciepłowniczy na nowy kompaktowy dwufunkcyjny, a w SP 4 przy ul Grunwaldzkiej na jednofunkcyjny.

Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia efektywności energetycznej budynków, poprawi ich bilans cieplny i obniży koszty funkcjonowania.

2 282 758,18 zł to wartość budowy boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2, budowy placu zabaw przy małej czwórce, remontu sali gimnastycznej SP 4 i SP 3, malej i dużej sali sportowej w SP 2, wyposażenia sportowego i siłowni wewnętrznych.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone