Zamknij
REKLAMA

Czym kierować się przy wyborze wizytówki?

12:20, 19.04.2019 | materiały partnera

Wymiana wizytówek pomiędzy różnymi osobami to bardzo ważna część interakcji biznesowych. Dzięki temu możemy pozyskać wiele ważnych informacji, m.in. imię i nazwisko rozmówcy, numer telefonu, zajmowane stanowisko, e-mail oraz adres firmy. Dlatego niezwykle istotne jest to, by wizytówka dobrze się prezentowała, co może znacząco wpłynąć na chęć podjęcia kontaktu przez drugą osobą.

W jakim celu powstają wizytówki?

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że głównym zadaniem wizytówek jest przekazywanie najważniejszych informacji, które ułatwią kontakt pomiędzy partnerami biznesowymi lub klientami. Warto jednak pamiętać o tym, że wygląd wizytówki często zwiększa szanse na podjęcie współpracy, ponieważ jej jakość świadczy o statusie osoby, która ją dała. Ważne jest tylko to, by wszystkie dane były czytelna, a projekt nie przeszkadzał w ich swobodnym odczytaniu. Niezwykle istotne jest również to, by wizytówki zawsze zawierały najważniejsze informacje umożliwiające kontakt.

Jak powinna wyglądać wizytówka?

Zwróćmy uwagę na to, że wizytówka powinna być dopasowana do nas samych, ale również do tego, czym się zajmujemy i naszego stanowiska. W większości przypadków sprawdzą się klasyczne szablony, a na większą ilość kolorów i bardziej odważny design powinny postawić osoby z branży kreatywnej. Jednak zawsze musimy pamiętać o tym, by wygląd nie wpływał na czytelność, tylko dodawał charakteru i wyróżniał.

Gdzie można stworzyć wizytówkę?

Warto pamiętać o tym, że jakość wizytówki może być kluczem do zyskania nowych klientów i kontrahentów. W ten sposób pokazujemy też szacunek do innych osób, dlatego konieczne jest to, by wybierać papier wysokiej jakości. Oprócz tego istotna jest też jakość druku, co sprawi, że wszystkie literki będą dobrze widoczne, a inni ludzie nie będą mieli problemu z odczytaniem wszystkich informacji. Taką wysoką jakość możemy uzyskać tylko dzięki skorzystaniu z usług profesjonalnej drukarni, co oferuje m.in. caffeprint.eu.

Najważniejsze elementy wizytówki

Jak już zostało wspomniane, każda wizytówka powinna zawierać najważniejsze informacje, które umożliwią bezproblemowy kontakt. Poza tym ważny jest ogólny charakter i wygląd. Jednak oprócz tego istotne jest ich ułożenie. W tym przypadku warto trzymać się standardów, czyli zawarcie logo, nazwę firmy lub imię i nazwisko z tytułem naukowym w centralnej części bądź po lewej stronie wizytówki. Warto też zadbać, by te elementy wyróżniały się, np. dzięki pogrubieniu. Pozostałe informacje, czyli dane kontaktowe powinny znaleźć się po prawej stronie. Ciekawym urozmaiceniem będzie wytłoczenie niektórych wyrazów lub dodanie symboli graficznych. Jednak nie są to jedyne aspekty, o których trzeba pamiętać, tworząc wizytówkę firmową.

Podstawowe elementy

  • Papier – niezwykle istotna jest jego gramatura. Do najpopularniejszych należy 350g/m2, ponieważ odznacza się odpowiednią sztywnością i grubością.
  • Format – standardowy rozmiar to 90x50 mm.
  • Rozmiar czcionki – uzależniony jest od wielkości wizytówki, ale najczęstszym rozmiarem jest 5-6 punktów.
(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone