Zamknij

Legalne firmy bukmacherskie w Polsce - po czym możemy je poznać?

07:36, 18.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 07:39, 18.04.2019

Wiosną 2019 roku jest kilkanaście podmiotów określanych jako legalne zakłady bukmacherskie w Polsce, także zapamiętanie ich nie powinno sprawić dużego problemu. Tylko one mają prawo przyjmować zakłady wzajemne w Sieci internetowej, a są to: STS, Fortuna, PZBuk, Totolotek, ETOTO, LV BET, Milenium, forBET, TotalBET, SuperBET, Ewinner, BetFan, Traf Zakłady Wzajemne, BETCLIC, TYPIKO. Należy także pamiętać, że kolejne podmioty oczekują na przyznanie stosownego pozwolenia, więc ta lista może ulec zmianie.

Wszystkie z wyżej wymienionych firm posiadają zezwolenie Ministra Finansów, zatem gra za pośrednictwem ich stron internetowych nie grozi konsekwencjami prawnymi. Warto mieć to na uwadze, ponieważ nielegalne działania mogą nas kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych grzywny.

Od 2017 roku, kiedy w życie weszły nowelizacje Ustawy Hazardowej, nasze krajowe prawo regulujące działanie podmiotów oferujących tego typu usługi należy do najbardziej surowych w Europie. Gracze powinni być świadomi tego, że gra w nielegalnych podmiotach może wiązać się z odpowiedzialnością karno-skarbową. 

Co w ogóle oznacza legalny bukmacher? Jakie wymagania należy spełnić, by otrzymać zezwolenie na zakłady wzajemne?

Aby otrzymać licencję, dany podmiot musi mieć siedzibę lub oddział na terenie Polski, ewentualnie posiadać ustanowionego pełnomocnictwem przedstawiciela. Następnie powinien zarejestrować działalność jako spółka akcyjna, spółka z o.o. albo, jeżeli siedziba firma znajduje się poza terenem naszego kraju i posiadaja tu tylko oddział, jako spółka działająca na zasadach powyższych spółek. Minimalny kapitał zakładowy nie może być niższy niż dwa miliony złotych.

Jeżeli bukmacherzy spełnią te zasady oraz dopełnią wszelkich formalności (czyli otrzymają licencję), mogą działać jako legalne zakłady bukmacherskie przez Internet. 

Warto nadmienić, że zezwolenie na przyjmowanie zakładów w Sieci nie upoważnia do posiadania bukmacherskich punktów naziemnych na terenie Polski. Są to dwie osobne licencje, jednak w przypadku zakładów naziemnych sprawa jest o tyle prosta, że wszystkie są legalne w przeciwieństwie do tego, co możemy znaleźć w Internecie. 

Zakłady bukmacherskie legalne - nie ryzykuj, korzystając z domen zakazanych przez prawo

W chwili, kiedy trafimy w Internecie na stronę, której wiarygodności nie będziemy pewni, warto zwrócić uwagę na taki szczegół, jak domena. Jeżeli nie jest to "pl", to witryna nie należy do legalnego buka. Naprawdę należy zwracać uwagę, aby zawierać zakłady wyłącznie na stronach, których właścicielami są legalne zakłady bukmacherskie. 

Legalne buki w Polsce z każdym kwartałem poprawiają oferowany produkt, liderzy polskiego rynku (czyli Fortuna oraz STS) już nie ustępują pod względem jakości europejskim średniakom. Przewagą polskich bukmacherów jest oferta, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodzimych graczy. Oznacza to bardzo szeroką propozycję na ligi i dyscypliny popularne w Polsce np. siatkówka, skoki narciarski czy polska Ekstraklasa.

W naszej ocenie, mimo iż największe strony bukmacherskie np. bet365 nie są dostępne w Polsce, należy w 100% zastosować się do obowiązujących regulacji prawnych, niż ryzykować i obstawiać nielegalnie. Poza tym pamiętajmy, że w obecnych czasach Internet to potęga, a bukmacherzy podobnie jak w każdej innej branży, walczą o klienta.

Więcej informacji o bukmacherach online https://portalplock.pl/pl/1005_sponsorowane/21544_zak_ady_bukmacherskie_przez_internet.html

Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce, których lista podana została w pierwszej części artykułu, coraz częściej stawiają na graczy internetowych i to właśnie oferta skierowana bezpośrednio do nich jest najbardziej rozbudowana. Być może pod względem jakości produktu nie jest to jeszcze najwyższy poziom europejski, ale z czasem wciąż się polepsza. 

Należy pamiętać, że dozwolona jest gra tylko u legalnych firm bukmacherskich w Polsce. Gra u nielegalnych jest zabroniona przez prawo. Każda forma hazardu wiąże się z ryzykiem utraty środków finansowych czy problemem uzależnień.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%