Zamknij
REKLAMA

Czyszczenie klimatyzacji domowej

13:35, 02.04.2019 | Artykuł partnera

Klimatyzator jest sprzętem elektronicznym, a więc wymaga stałej pielęgnacji i konserwacji, mógł służyć jak najdłużej. W procesie chłodzenia powietrza dochodzi do wytwarzania dużej ilości wilgoci, co jest idealnym środowiskiem do życia i namnażania się różnych mikroorganizmów. Warto zwrócić szczególną uwagę na regularne czyszczenie klimatyzatora, co pozwoli zahamować rozwój bakterii i grzybów, a tym samym nie będzie miało negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Jak dokładnie i skutecznie czyścić domową klimatyzację?

Parownik i skraplacz to główne elementy klimatyzatora, odpowiadające za przepompowywanie powietrza, które zawiera kurz, pył i różne drobnoustroje. Mikroorganizmy osadzają się na wewnętrznych powierzchniach sprzętu i tym samym mogąc go uszkodzić i jednocześnie zanieczyszczać wydalane powietrze. Dowiedz się więcej, na czym polega czyszczenie klimatyzacji domowej: https://www.caligo.pl/wiosenna-promocja-na-czyszczenie-klimatyzacji/

Mówi się, że klimatyzator znajdujący się w domu powinniśmy czyścić raz w roku i jest to wystarczające, by zachować jak najdłużej jego żywotność. Wewnątrz mechanizmu jednak znajduje się specjalny filtr, który wymaga oczyszczania już nieco częściej, bo cztery razy w roku. Zazwyczaj wystarczy przemyć je łagodnym bakteriobójczym środkiem czyszczącym, co usunie zagrażające mikroorganizmy. Warto też regularnie przemywać panele zewnętrzne. To na nich właśnie gromadzi się bardzo dużo zanieczyszczeń, ponieważ przez panele właśnie przepuszczane jest powietrze do klimatyzatora. Nie wymaga to specjalnych urządzeń, środków chemicznych czy rozkręcania mechanizmu, wystarczy bowiem przetrzeć go szmatką czy gąbką nasączoną delikatnym środkiem czyszczącym. Kontroli i sprawdzania wymaga również znajdujący się na zewnątrz budynku skraplacz, na którym mogą zalegać liście, nieżywe owady, ptasie pióra i inne elementy, które będą utrudniać jego pracę i zmniejszać skuteczność wymiany powietrza, a w rezultacie mogą zniszczyć urządzenie. Pierwsze oznaki zbyt dużego zanieczyszczenia można zauważyć w większym zużyciu energii elektrycznej i wytwarzaniu podczas pracy hałasu.

W każdej chwili możesz zlecić czyszczenie klimatyzacji profesjonalnej firmie, która przy użyciu atestowanych środków wykona usługę na najwyższym poziomie.

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone