Zamknij
REKLAMA

Miasto na oku kamery [z ratusza]

14:07, 29.10.2018 | materiał zewnętrzny/promocyjny/Urząd Miasta w Płońsku
Obecnie w miejskim systemie monitoringu działa łącznie 27 ulicznych kamer [Foto: UM w Płońsku]

Więcej interwencji straży miejskiej, ale dzięki temu również bezpieczniej i czyściej. W tym roku w Płońsku uruchomione zostało centrum monitoringu miejskiego. 

Od tego roku Płońsk znajduje się pod czujnym okiem kamer, uruchomione zostało bowiem centrum monitoringu miejskiego. W 2017 r. 12 kamer stacjonarnych i 3 obrotowe monitorowały większość głównych płońskich ulic, place zabaw, siłownie plenerowe, stadion, a ostatnio również Rutki. W 2018 r. zainstalowano 6 kamer na Rutkach. Obecnie w systemie działa łącznie 27 kamer.

W godzinach pracy straży miejskiej, czyli od 6 do 22 system monitoringu obsługują funkcjonariusze SM, ale rejestracja odbywa się przez całą dobę. W chwili gdy dzieje się coś niepokojącego straż może podjąć  szybko interwencję. Z nagrań korzysta także policja. Zarejestrowany materiał wykorzystany został w kilkudziesięciu przypadkach naruszenia prawa i tzw. zdarzeń drogowych. Dzięki temu w Płońsku robi się coraz czyściej i bezpieczniej. Już teraz śmiało można mówić o znacznym ograniczeniu zjawiska uszkodzenia mienia, spożywania alkoholu w miejscach publicznych czy dewastacji zabawek w parkach i na placach zabaw. 

Po pierwsze ? profilaktyka

Płońscy strażnicy stawiają na profilaktykę. Jeżdżą do szkół i przedszkoli, organizują rajdy rowerowe do Goszczyc. Mówią i uczą bezpiecznych zachowań na  drodze. Od 2017 roku prowadzą również zajęcia z użyciem narko- i alkogogli, pokazując w ten sposób, jakie niebezpieczeństwo stanowi nadużywanie alkoholu i narkotyków i jak używki wpływają na naszą świadomość. W ciągu 4 lat ? w ramach akcji ?Płońsk świeci przykładem? ? rozdali dzieciom, młodzieży i emerytom kilka tysięcy różnego rodzaju elementów odblaskowych. 

Od kilku lat wspólnie z uczniami szkół podstawowych i przedszkoli znakują alejki farbami, przypominając o obowiązku sprzątania po swoim psie. 

Kontrola kotłowni

Od roku płońscy strażnicy mogą stosować rozszerzoną kontrolę przydomowych kotłowni pod kątem spalania śmieci. Dzięki podpisaniu umowy na badania próbek pobranego popiołu, kilkadziesiąt kontroli zakończyło się pouczeniem lub postępowaniem mandatowym.

(materiał zewnętrzny/promocyjny/Urząd Miasta w Płońsku)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone