Zamknij

Szorowarka do podłóg - dlaczego jest Ci potrzebna

09:08, 29.07.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:08, 29.07.2022
pixabay pixabay

Chyba każdy z nas stał kiedyś przed zadaniem wyszorowania podłogi czy to w pracy, czy domu. Im więcej spędziliśmy nad tym czasu, tym bardziej doceniamy efekt, jaki uzyskaliśmy i tym mocniej staramy się go utrzymywać. Co, jednak jeśli powierzchnia do czyszczenia ma metraż sporej galerii handlowej, a efekty pracy nie są tak szanowane, jakbyśmy chcieli. Z pomocą przychodzi nam szorowarka do podłóg.

Czym jest szorowarka do podłóg?

Szorowarka do podłóg może występować w różnej postaci, jeśli chodzi o gabaryty. Od małych napędzanych siłą naszych mięśni, do tych, które możemy prowadzić jak niewielkie pojazdy. Wszystko to zależy od powierzchni, do jakiej są przeznaczone. Wydajność, jaką musi posiadać szorowarka, zależy od pracy, jaką musi wykonać. Urządzenia te nie są specjalnie skomplikowane. Składają się z silnika akumulatorowego bądź opcjonalnie podpinanego do sieci. Silnik ten napędza specjalną szczotkę odpowiedzialną za czyszczenie. Siła jej nacisku zależna jest od ciężaru głowicy. To właśnie ów ciężar sprawia, że szorowarki są tak efektywne. Potrafią doczyścić nawet mocno przytwierdzone warstwy brudu.

Rodzaje szorowarek 

Przez wzgląd na budowę szorowarek do podłóg możemy podzielić je następująco:

  • Szorowarki jednotarczowe i polerki - są ekonomiczne w użytkowaniu i charakteryzują się małą awaryjnością. Świetnie sprawdzają się w wąskich przejściach, co ułatwia ich kompaktowa budowa,
  • Szorowarki kompaktowe bez napędu - wyróżnia je smukła budowa. Powstały z myślą o niewielkich powierzchniach. Mowa tutaj o restauracjach, niewielkich sklepach czy magazynach. Są przystosowane do częstej i intensywnej pracy,
  • Szorowarki  stand-on i ride-on z napędem - to właśnie na te urządzenia możemy często natknąć się w galeriach handlowych, lotniskach czy instytucjach publicznych. Szorowarka stand-on, czyli popularne rydwany, charakteryzuje platforma, na której stoi operator podczas pracy. Ride-on zapewnia miejsce siedzące. 
  • Szorowarki  walk-behind z napędem - prowadzone są przez operatora idącego za urządzeniem. Są zwrotne i proste w obsłudze. Ich przeznaczenie to powierzchnie średnie i duże. 
  • Szorowarki  specjalne - skonstruowane z myślą o konkretnej pracy i właśnie do niej przystosowane.

Kupując szorowarkę do podłóg kupujemy przede wszystkim czas i jakość. Budowa tego typu urządzeń sprawia, że czyszczenie jest efektowne i szybkie. Dzięki umiejętnej konstrukcji zasysana woda umożliwia szybkie schnięcie podłóg, co ma niebagatelne znaczenie w miejscach o dużym natężeniu ludzi.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%