Zamknij

Z pośrednikiem czy samodzielnie – z jakich rozwiązań korzystają kupujący w Ząbkach

17:31, 25.11.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 17:31, 25.11.2021

Szukasz mieszkania w Ząbkach? Masz dwie możliwości – poszukiwania możesz prowadzić we własnym zakresie lub skorzystać ze wsparcia pośrednika. Zobacz, które rozwiązanie cieszy się większą popularnością.

Z czym wiąże się samodzielne poszukiwanie mieszkania?

Ząbki, które są położone w odległości ok. 10 km od Warszawy, dla wielu osób stanowią atrakcyjną alternatywę dla stolicy. Jeżeli zdecydowałeś się zamieszkać w tym mieście, nieruchomości o pożądanych parametrach możesz poszukać przez portale ogłoszeniowe – zarówno te lokalne, jak i o zasięgu ogólnopolskim. Wówczas będziesz musiał:

  • Skontaktować się z właścicielami mieszkań, którymi się zainteresujesz, aby dopytać o szczegóły lub umówić się na obejrzenie lokalu.
  • Zweryfikować nieruchomość pod względem prawnym. Konieczne będzie ustalenie numeru księgi wieczystej, aby sprawdzić, czy np. nie jest ona zadłużona.

To zadania zarówno czasochłonne, jak i wymagające wiedzy i doświadczenia. Jeżeli jesteś aktywny zawodowo, codzienne śledzenie ogłoszeń i nawiązywanie kontaktu ze sprzedającymi może Cię szybko zniechęcić do poszukiwań. To jeden z głównych powodów, dla których warto podpisać umowę z pośrednikiem.

Dlaczego poszukując mieszkania w Ząbkach, warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednicy mają przewagę, gdy mowa o poszukiwaniu nieruchomości – znają doskonale lokalny rynek. Dzięki temu wiedzą oni, która firma deweloperska właśnie zaczyna realizację kolejnej inwestycji i kto oferuje mieszkania na sprzedaż w Ząbkach. Dzięki własnej bazie ofert pośrednicy są w stanie szybko wytypować propozycje spełniające Twoje oczekiwania.

Dobre biura nieruchomości pomagają nabywcom kompleksowo. Nie tylko otrzymasz pomoc na etapie poszukiwania lokalu, ale pośrednik sprawdzi też nieruchomość pod względem prawnym. Większość biur współpracuje też z ekspertami. Ich obecność jest nieoceniona podczas oglądania nieruchomości. To właśnie oni mogą ocenić stan techniczny lokalu, a także wskazać mankamenty, które dla Ciebie – jako osoby, która może nie mieć wykształcenia budowlanego – będą niezauważalne.

Podsumowując – współpraca z pośrednikiem jest w Twoim interesie. Nabywca, który polega na specjalistach, może uniknąć kosztownych błędów, np. zakupu nieruchomości zajętej przez komornika sądowego czy z nieprawidłowo wykonanymi instalacjami.

Któremu pośrednikowi zaufać – cena to nie wszystko

Świadomość roli, jaką odgrywają pośrednicy nieruchomości, jest coraz większa. To z kolei ma odzwierciedlenie w liczbie transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości przeprowadzonych z ich udziałem. Jednak wybór biura nieruchomości, które znajdzie dla Ciebie lokal, nie powinien być przypadkowy. Na co powinieneś zwrócić uwagę?

Zdanie o pośredniku nieruchomości możesz wyrobić sobie już podczas krótkiej rozmowy. Zwróć uwagę na jego:

  • Komunikatywność. Czy dobrze Ci się z nim rozmawia?
  • Kompetencje. Czy szczegółowo wypytuje Cię on o parametry mieszkania, którego zakupem jesteś zainteresowany?
  • Skuteczność. Czy chwali się on swoimi sukcesami i przedstawia referencje od dotychczasowych klientów?

Zwracając uwagę na to, kto będzie reprezentował Cię w kontaktach ze sprzedającymi, zwiększasz swoje szanse na szybkie znalezienie atrakcyjnego mieszkania w wybranej lokalizacji.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%