Zamknij
REKLAMA

Czy praca w Płocku jest dobrą alternatywą dla rozwoju kariery w Warszawie?

15.07, 18.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 15.07, 18.11.2022

Kariera? Tylko w Warszawie! Jak często spotykałeś się z takim poglądem? Jest on popularny zwłaszcza wśród osób młodych i ambitnych, które chcą rozwijać się zawodowo i szukają najlepszych sposobności. Zanim jednak spakujesz walizkę i wyjedziesz do stolicy – zastanów się, czy to najrozsądniejsza opcja i czy czasami kariera, o której marzysz, nie czeka na ciebie znacznie bliżej domu.

Warszawa – duże możliwości, jeszcze większa konkurencja

Wybór stolicy jako miejsca zawodowego rozwoju jest pod wieloma względami słuszny. Mają tutaj siedziby międzynarodowe korporacje, dużo się dzieje w świecie nauki, kultury i sztuki. Jest jednak i druga strona tego medalu – sporo osób przed tobą miało dokładnie taki sam pomysł.

Warszawę zalewają nieustannie kolejne fale studentów, absolwentów i innych poszukiwaczy okazji. Miejsc pracy jest oczywiście bardzo dużo, ale nie aż tak dużo, jak chętnych. A gdy na jedną posadę czeka kilku kandydatów o podobnych kompetencjach, pracodawca może zdecydować się na tego, który będzie oczekiwać najniższego wynagrodzenia.

To dlatego, zamiast od razu rzucać się na głęboką wodę, warto najpierw sprawdzić, czy dobra praca z wysokim wynagrodzeniem nie jest osiągalna w innych większych miastach województwa mazowieckiego – w tym również w Płocku.

Płock czeka na młodych i zdolnych

Okazuje się, że Płock ma bardzo wiele do zaoferowania. Rekrutację prowadzą m.in. firmy z branży logistycznej, budowlanej, informatycznej, farmaceutycznej czy metalowej. Pracę z łatwością znajdą specjaliści, mający fach w ręku: lekarze i pielęgniarki, logistycy i spedytorzy, fryzjerzy i wizażyści, spawacze i blacharze, informatycy i elektronicy, nauczyciele i księgowi, kucharze i szwaczki.

Nie brakuje również ofert na stanowiskach niewymagających doświadczenia, pozwalających na dobre rozpoczęcie ścieżki zawodowej – mowa tutaj o pracownikach produkcji, magazynów i sortowni, a także o opiekunach klienta i handlowcach. Oferty dla siebie znajdą kandydaci chcący zasilić szeregi służb cywilnych, jak również osoby niepełnosprawne, dzięki agencji pośrednictwa specjalizującej się w aktywizacji zawodowej tej właśnie grupy społecznej.

Kto ma największą szansę na dobrą pracę w Płocku? Poszukiwani są kandydaci posiadający różny stopień wykształcenia, zarówno wykwalifikowani, jak i bez doświadczenia, chcący nauczyć się czegoś nowego. Płocki rynek pracy nie zamyka się także na osoby 50+ oraz tych, którzy chcą dorobić do domowego budżetu poprzez pracę dodatkową lub na niepełny etat.

Jak znaleźć dobrą pracę w Płocku?

Poszukiwanie ofert pracy w Płocku najlepiej zacząć od sprawdzonego portalu GoWork. Za jego pośrednictwem możliwe jest wyszukiwanie ofert z uwzględnieniem kryteriów takich jak stanowisko, nazwa firmy, tryb pracy, wymiar etatu, rodzaj umowy czy odległość miejsca pracy od miejscowości zamieszkania. Aktualne oferty znajdziesz na https://www.gowork.pl/praca/plock;l.

Poza przeglądaniem ofert GoWork umożliwia także sprawdzanie opinii o pracodawcach. Jest pod tym względem najbardziej zaufanym portalem w kraju. Dzięki zapoznaniu się z oceną poprzednich pracowników i kandydatów zyskujemy klarowny obraz z firmy, której ofertę rozważamy.

Karierę można robić nie tylko w Warszawie – znajdujące się w promieniu 100 km od stolicy duże miasta nie pozostają w tyle, oferując swoim mieszkańcom bardzo ciekawe stanowiska, z płacą powyżej średniej krajowej i realną ścieżką rozwoju. Sprawdź oferty pracy w Płocku – bardzo możliwe, że będziesz pozytywnie zaskoczony.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%