Zamknij

Kiedy prostować przegrodę nosową?

00:00, 22.11.2022 artykuł sponsorowany
pixabay pixabay

Laryngolog jest lekarzem specjalizującym się w leczeniu chorób głowy i szyi. Jest on w stanie zdiagnozować i leczyć przegrody nosowej. W przypadku konieczności wykonania zabiegu prostowania przegrody nosowej skieruje on pacjenta do odpowiedniego lekarza chirurga. Kiedy są wskazania do prostowania przegrody nosowej?

Jakie są objawy krzywej przegrody nosowej?

Przegroda nosowa to niewielka płytka kostna oddzielająca jamę nosową na dwie części. Umożliwia ona oddychanie przez nos. Czasem jest krzywa. Może być ona wrodzona, czyli taka, która powstaje w wyniku wady rozwojowej, lub nabyta - wtedy powstaje w wyniku urazu lub choroby. W takim wypadku konieczne jest skorzystanie z operacji korekty. Nie jest to jednak bardzo skomplikowana procedura i pozwala na szybkie i skuteczne pozbycie się problemu.

Objawy krzywej przegrody nosowej obejmują problemy z oddychaniem przez nos, kichanie, katar, ból głowy, a także problemy ze snem. Zabieg pozwala na szybkie i skuteczne pozbycie się problemu. Wskazania do prostowania przegrody nosowej obejmują wrodzoną wadę rozwojową lub uraz. Zabieg pozwala na szybkie i skuteczne pozbycie się problemu. Prostowanie przegrody nosowej może pomóc w leczeniu chrapania. Jest to jednak tylko jeden z możliwych czynników leczących tę dolegliwość. Warto skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania pełnej diagnozy.

Przeciwwskazania do prostowania przegrody nosowej obejmują ciążę, karmienie piersią oraz alergie na znieczulenia.

Na czym polega prostowanie przegrody nosowej?

Prostowanie przegrody nosowej jest stosunkowo prostym zabiegiem, który można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Polega on na wykonaniu nacięć w obrębie przegrody i ułożeniu jej w odpowiedniej pozycji. Następnie nacięcia są zabezpieczane szwami i przegroda nosowa jest gotowa do dalszego użytkowania. Zabiegu można również wykonać w ramach operacji plastycznej nosa, która pozwala na poprawę jego kształtu i wyglądu. Operacja odbywa się często na oddziale chirurgii jednego dnia.

Więcej o laryngologii dowiesz się na https://polski-portal.com/c/zdrowie-i-medycyna/laryngologia/

Ból po zabiegu prostowania przegrody nosowej może być odczuwany przez kilka dni. Jest to normalne i nie jest powodem do niepokoju. Warto jednak skonsultować się z lekarzem w razie jakichkolwiek dolegliwości lub obaw. Powikłania po zabiegu prostowania przegrody nosowej są stosunkowo rzadkie i obejmują głównie krwawienia i infekcje. W przypadku krwawień konieczna jest natychmiastowa pomoc medyczna. W przypadku infekcji stosuje się leczenie antybiotykami.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%