Zamknij

Psycholog dziecięcy – kiedy warto udać się na konsultację?

11:58, 19.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:59, 19.09.2022
pixabay pixabay

Problemy w sferze psychicznej pojawiają się u coraz większej ilości dzieci. Niepokojącego zachowania nie należy bagatelizować, a psycholog dziecięcy z Warszawy na pewno może pomóc z wieloma trudnościami.

Psycholog dziecięcy z Warszawy – kiedy warto go odwiedzić?

Psycholog dziecięcy (Warszawa) to specjalista, do którego warto udać się, gdy tylko pojawią się pierwsze niepokojące objawy zachowania u dziecka. Na pewno z tej konsultacji należy skorzystać, gdy u dziecka występują problemy adaptacyjne, jest przesadnie wycofane i nieśmiałe, ma problemy z opanowaniem szkolnego materiału, ma trudności z nawiązywaniem relacji z rówieśnikami, zachowuje się agresywnie. Wskazaniem do wizyty są także nadwrażliwość, nadpobudliwość ruchowa, doświadczenia traumatyczne, problemy z emocjami, słaba komunikacja.

Jak pomoże psycholog dziecięcy z Warszawy?

Zdrowie psychiczne jest głównym aspektem zainteresowania specjalisty, jakim jest psycholog dziecięcy z Warszawy. Zatroszczy się o to, aby dziecko po prostu lepiej się poczuło. Postawi diagnozę na podstawie oceny zaburzeń rozwojowych, odkryje przyczyny trudności w nauce, a także w innych aspektach funkcjonowania dziecka. Analiza zachowania dziecka zawsze jest wielowymiarowa, oparta na wielu kwestionariuszach i spotkaniach. Psychika jest bardzo skomplikowanym działem, dlatego tak ważne jest, aby podejść do tematu w sposób profesjonalny, delikatny i niezwykle empatyczny.

Psycholog dziecięcy w Warszawie – pierwsza wizyta

Podczas pierwszej wizyty u psychologa dziecięcego, wywiad przeprowadzany jest z rodzicem. Specjalista poznaje wszystkie aspekty, z jakimi rodzic ma problem, jakie trudności zaobserwował u dziecka. Specjalista może poprosić o porównanie wcześniejszego i obecnego zachowania dziecka, aby wybadać, jak szybka zmiana nastąpiła. Na pewno pojawią się pytania o zainteresowania dziecka, relacje z rówieśnikami, kontakt z rodzicami.

Na kolejną konsultację psychologiczną trzeba już zabrać dziecko, aby psycholog dziecięcy z Warszawy mógł z nim osobiście porozmawiać. Nawiązanie pozytywnych relacji jest tutaj bardzo ważne, ponieważ tylko w bezpiecznym środowisku dziecko otworzy się, będzie chciało rozmawiać i przepracować swoje problemy.

Bardzo często problemy emocjonalne u dzieci pojawiają się na gruncie rodzinnym, terapia wraz z rodzicami jest więc niezbędna, aby przepracować wszystkie problemy, jakie wystąpiły w ich relacjach. Warto wykazać się otwartością w kontaktach z psychologiem.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%