Zamknij
REKLAMA

Płyta gazowa 5-palnikowa - kiedy warto na nią postawić?

12.05, 09.08.2022 materiał partnera

Uzupełniając nową kuchnię o pełne wyposażenie, w tym również w płytę gazową, zastanawiamy się, jaka ilość palników będzie w pełni wystarczająca? Choć popularne w ostatnich latach płyty z mniejszą ilością palników pozwalają zaoszczędzić mnóstwo miejsca na blacie, nie zawsze będą dobrym rozwiązaniem. W szczególności dla licznych rodzin. Te skłaniają się raczej ku płytom 5-palnikowym. Czy słusznie? Kiedy warto postawić na aż 5 palników?

Zalety płyty 5-palnikowej

Płyty 5-palnikowe, choć mają swoje wady, jak chociażby wyższa cena czy konieczność przeznaczenia na nie większej ilości miejsca, mają również długą listę zalet. Oto te najważniejsze, które sprawiają, że płyta gazowa 5 palników odnajduje zastosowanie w tak wielu domach.

Maksymalna wygoda gotowania

Gotując na 5-palnikowej płycie, nie musimy martwić się, że zabraknie nam miejsca na poszczególne garnki. Nawet przy przyrządzaniu posiłków dla gości, 5 palników doskonale zda egzamin. To z kolei przekłada się na ogromną wygodę podczas gotowania. Nie musimy martwić się, że nie zdążymy usmażyć dania, czy może głowić się, w jaki sposób ułożyć garnki, tak by każdy znalazł się na polu grzewczym. Niestety przy 4-palnikowej płycie problem ten pojawia się notorycznie.

Rozwiązanie dla całej rodziny

Płytę gazową z pięcioma palnikami w szczególności docenią duże rodziny, a także współlokatorzy. Dzięki niej dobiegną końca kłótnie o to, kto pierwszy będzie mógł skorzystać z kuchni. Tak naprawdę rozwiązanie to pozwala na jednoczesne przygotowywanie posiłków przez kilka osób. W tym samym czasie możliwe jest ugotowanie pysznej zupy, zagotowanie wody na herbatę, przyrządzenie smacznego sosu i podgrzanie obiadu. Wspólne przygotowywanie posiłków może być wówczas okazją to świetnie spędzonego czasu bez kłótni o to, kto ma pierwszeństwo gotowania.

Lepsza organizacja pracy w kuchni

5-palnikowa płyta gazowa pozwala lepiej zorganizować pracę w kuchni. Czasami koniecznością jest przygotowywanie kilku dań jednocześnie. Nie musimy się wówczas głowić, który krok wykonać jako pierwszy, skoro możemy to robić w tym samym czasie. 5 palników pozwala również na lepszą organizację w przygotowywaniu posiłków, gdy każdy z domowników ma inną dietę. Nie musimy wówczas po kolei wykonywać poszczególnych dań, a stworzyć je w tym samym czasie, tak by wszyscy domownicy mogli usiąść razem przy stole. Lepszą organizację pracy w kuchni zaobserwujemy w szczególności podczas przygotowywania dań przed domową imprezą, na którą zaprosiliśmy wielu przyjaciół.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%