Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
00:00, 26.11.2022
Interpretacja w sztuce odnosi się do nadawania znaczenia dziełu. Kwestią, co do której ludzie często się nie zgadzają, jest to, czy intencja artysty lub autora ma znaczenie dla interpretacji dzieła. W anglo-amerykańskiej analitycznej filozofii sztuki poglądy na interpretację dzielą się na dwa główne obozy: intencjonalizm i antyintencjonalizm, z początkowym skupieniem się na jednej sztuce, a mianowicie na literaturze.
00:00, 26.11.2022
Personalizowane prezenty to wyjątkowe niespodzianki dla najmłodszych i nieco starszych. Wszystkim szukającym inspiracji na świąteczne prezenty podpowiadamy, że powinni wypróbować list i wideo od Mikołaja z Laponii. Gwarantujemy, że nie będzie zawodu! 
11:33, 25.11.2022
Myślisz o zakupie wózka widłowego Linde? Nie chcesz przepłacać na tego typu rozwiązaniach, lecz nie wiesz, czy masz szansę nabyć wózek widłowy w dobrej cenie? Nasz tekst pozwoli Ci rozwiać wątpliwości, więc zachęcamy do krótkiej lektury!
11:26, 24.11.2022
Masz w planach zakup torby medycznej? Bierzesz pod uwagę zamówienie jej przez Internet, lecz nie wiesz, czy wyjdzie Ci to na korzyść? Liczysz na wskazówki, które pozwolą Ci rozwiać wątpliwości? Znajdziesz je w naszym tekście, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!
10:08, 22.11.2022
Przed Tobą poszukiwania pierwszego, wymarzonego mieszkania? W takim razie czeka Cię nie lada wyzwanie. Musisz przyjrzeć się dokładniej licznym czynnikom - to właśnie wiele z nich wpływa na ostateczną cenę mieszkania. Sam wygląd czy metraż to nie wszystkie składowe pełnej wartości nieruchomości. Co w takim razie jest jeszcze istotne?
REKLAMA
09:57, 22.11.2022
Rękawiczki jednorazowe są niezastąpione w wielu miejscach. Produkt ten został zaprojektowany, aby chronić personel medyczny przed zarazkami i chorobami, które często były przenoszone na rękach personelu. Obecnie, nie wyobrażamy sobie naszego życia bez rękawiczek jednorazowych. Warto zatem przeczytać ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat rodzai rękawiczek jednorazowych, miejscach, gdzie są najczęściej używane oraz lokalizacjach, gdzie można kupić rękawiczki w dobrej cenie.
09:46, 22.11.2022
Hydraulika zwykle utożsamiamy z osobą, która ma za zadanie naprawić cieknący kran czy odpowiednio zainstalować rury w naszych domach. Zakres obowiązków hydraulika jednak na tym się nie kończy. Hydraulicy mogą być nie tylko zaangażowani w pracę praktyczną, ale także mogą pracować jako projektanci, opracowując plany i pomagając w usprawnieniu procesu instalacji. Tak naprawdę jest to dziś zawód z dużą liczbą możliwych ścieżek kariery. Jak jednak w praktyce wygląda codzienna praca hydraulika?
09:41, 22.11.2022
Periodontolog dość często błędnie bywa określany paradontologiem. Jest tak z prostej przyczyny, najbardziej znaną chorobą przyzębia jest paradontoza. Uściślając, periodontolog to specjalista, który ukończył stomatologię, a później zrobił specjalizację związaną z chorobami przyzębia.
09:09, 22.11.2022
Konstrukcje żelbetowe są nieodzownym elementem współczesnej branży budowlanej. Jak sama nazwa wskazuje, takie konstrukcje wykonuje się ze zbrojonego betonu. Beton zbroi się przy pomocy specjalistycznej stali zbrojeniowej, która musi spełniać określone wymagania. Tylko w ten sposób można uzyskać trwałą oraz solidną konstrukcję odporną na odkształcenia.
08:48, 22.11.2022
Podczas remontu pomieszczeń w naszym domu lub mieszkaniu warto pomyśleć o produktach, które warto położyć na podłodze. Niewątpliwie obecnie najpopularniejszym produktem są panele podłogowe. Panele podłogowe są stosunkowo tanie, łatwe do położenia nawet przez niewykwalifikowanego amatora, a także łatwe do czyszczenia. Jednak, czasami warto zastanowić się nad innymi rozwiązaniami, takimi jak podłoga drewniana, o której będzie mowa w tym artykule.
REKLAMA
08:46, 22.11.2022
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" mówimy m.in. o sytuacji finansowej w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego, wyremontowanych oddziałach szpitala bródnowskiego, najważniejszych w tym roku inwestycjach w subregionie ostrołęckim i siedleckim, dofinansowaniu radomskich i grójeckich zabytków oraz kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Podpowiemy też z czego robić kiszonki.
00:00, 22.11.2022
Jeśli planujemy zakup GPS to na pewno warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Przede wszystkim musi to być urządzenie, które jest w pełni funkcjonalne. Musi posiadać wszystkie podstawowe funkcje, jak też i takie, które ułatwiają nam podróż. Jak wybrać GPS do samochodu?
00:00, 22.11.2022
Laryngolog jest lekarzem specjalizującym się w leczeniu chorób głowy i szyi. Jest on w stanie zdiagnozować i leczyć przegrody nosowej. W przypadku konieczności wykonania zabiegu prostowania przegrody nosowej skieruje on pacjenta do odpowiedniego lekarza chirurga. Kiedy są wskazania do prostowania przegrody nosowej?
00:00, 22.11.2022
Nauka jest procesem poznawania świata za pomocą zmysłów, myślenia i doświadczenia. Nauka może być podzielona na trzy główne kategorie: poznanie empiryczne, poznanie teoretyczne i poznanie praktyczne. Nauka empiryczna jest nauką o tym, co można zaobserwować i doświadczyć, a nauka teoretyczna jest nauką o tym, co można wyjaśnić. Nauka praktyczna jest nauką o tym, jak można wykorzystać poznanie w codziennym życiu. Nauka może być klasyfikowana również według metod stosowanych do jej osiągnięcia: nauka eksperymentalna, nauka analityczna i nauka obserwacyjna.
15:07, 18.11.2022
Kariera? Tylko w Warszawie! Jak często spotykałeś się z takim poglądem? Jest on popularny zwłaszcza wśród osób młodych i ambitnych, które chcą rozwijać się zawodowo i szukają najlepszych sposobności. Zanim jednak spakujesz walizkę i wyjedziesz do stolicy – zastanów się, czy to najrozsądniejsza opcja i czy czasami kariera, o której marzysz, nie czeka na ciebie znacznie bliżej domu.
REKLAMA
REKLAMA