Zamknij
REKLAMA

Wszystkie drogi prowadzą do Płocka [FELIETON IGORA KANTOROWSKIEGO]

08:30, 29.05.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość, będąc jeszcze w opozycji, zarzucała rządzącej wówczas ekipie Platformy Obywatelskiej i PSL, że dopuszczają do powszechnego nepotyzmu. Oczywiście były jeszcze i inne zarzuty, ale obsadzanie stanowisk według partyjnego klucza było wyraźnie formułowane.

Podobnie rzecz się miała w Płońsku. Ile dostało się burmistrzowi i poprzednim starostom, że gdzie tylko mogą to upychają swoich. Zresztą niektórzy z nich są po dzień w samorządzie płońskim lub na stanowiskach dyrektorskich w instytucjach publicznych. Po zmianie władzy tej na najwyższym szczeblu miało być inaczej. Jak jest nie trzeba się specjalnie wysilać, żeby to stwierdzić.

I w nowej rzeczywistości politycznej widać, że najlepsza robota to ta na państwowym stołku. Nieźle płatna i nie podlega konkurencji rynkowej. Taki biznesmen może zarobić więcej, ale ile musi się nastarać, zaryzykować, a jak trzeba nisko pochylić nad jednym czy drugim wójtem lub burmistrzem.

Stanowisko w spółce państwowej to pewny kawałek chleba, tyle że trzeba być po właściwej stronie mocy. A przecież tak miało nie być. Liczyć się miały kompetencje i przedsiębiorczość. Tymczasem, jak pokazują choćby płońskie przykłady, dobrą pracę otrzymują członkowie rodzin płońskich PiS-owców lub oni sami. Można wierzyć oczywiście, że to żadne kumoterstwo tylko wynik ich umiejętności. Dlaczego zatem nie trafiają do firm prywatnych, które szukają fachowców?

W Płońsku modny stał się kierunek na Płock. A ściślej mówiąc, do spółki państwowej Orlen. Droga może nie jest taka prosta. Najpierw trzeba zaznaczyć swoją obecność w płońskim PiS-ie, dopiero potem znaleźć się na drodze dojazdowej do Płocka.

Oczywiście wszystkich płońskich działaczy PiS-u nie da się przyjąć pod dach Orlenu. Może co niektórzy będą musieli zadowolić się daszkami na stacjach benzynowych Orlenu, gdzie mogliby co najwyżej podgrzewać parówki. Chociażby te, które ponoć wprowadził prezes polskiego koncernu. Ale parówka do parówki i uciułają się stówki.

Głośno jest od pewnego już czasu o płońskim szpitalu. Chyba już wszystko powiedziano. Oczywiście główną rolę w tym kolejnym szpitalnym serialu grał dyrektor szpitala. Były dyrektor, bo go ostatecznie odwołano po złożonej rezygnacji. Może więc odpocząć na swojej działce niedaleko Płońska. W końcu będzie wśród swoich, bo jak wieść niesie jego sąsiadem jest wicestarosta płoński. Ale może panowie znają się tylko z widzenia...?

pisarz, publicysta

Igor Kantorowski

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

LabogaLaboga

22 12

Jaki portal taki "felietonista. Babki w maglu są zaskoczone. 10:12, 29.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KonfituryKonfitury

21 2

A ze zmianą władzy po powiatowe konfitury ruszyły przyjaciółki ;-) 10:20, 29.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

12 0

Trochę ich można wyliczyć. Na szybko mam 3. 15:09, 29.05.2021


Teraz czasTeraz czas

20 1

Teraz czas dla psiapsiółek. Ruszają razem. 10:46, 29.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Fan BMWFan BMW

8 1

Do Płocka sie słabo jedzie przez Bodzanów bo jest słaba droga a przez Dzierząrznie sie za bardzo wleko tiry. Dlatego wolę siudemką w strone Wawy polecieć, furkę odmulić. Elo. 12:31, 29.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Only mercedesOnly mercedes

0 6

Nie bój, nie bój niedługo ci zamkną 7 18:46, 29.05.2021


IgorIgor

19 0

A może tak sklecisz felieton o psiapsiółkach ? 21:23, 29.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

płońszczakpłońszczak

1 1

nie bulwersujcie się - Redaktor ma rację,tylko trzeba się puknąć w pierś. Radni w sprawie szpitala nabrali wody w usta, choć znali sprawę.Nie mogli wystąpić przeciw swojemu, czekali na Starostów, a dlaczego to Redaktor wam odpowiedział. 09:49, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%