Zamknij
REKLAMA

Bezpłatny test na wirusa HCV będzie można wykonać niebawem w płońskim ratuszu

15:35, 23.10.2019 | za info UM w Płońsku dodał RED
Skomentuj

W środę, 30 października w Urzędzie Miejskim w Płońsku od godz. 10.00 będą odbywały  się bezpłatne badania przesiewowe w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C (WZW C).

Badanie wykonuje się poprzez nakłucie igłą opuszki palca i umieszczeniu  kropli krwi na specjalnej płytce testowej. Wynik uzyskuje się w ciągu 1  minuty, a weryfikowany jest po 15-20 minutach. Badania przesiewowe w  kierunku WZW C wykonywane są przy użyciu testów kasetowych, których, na  zlecenie Ministerstwa Zdrowia, czułość i swoistość zostały pozytywnie zaopiniowane przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Każdy z dodatnim testem będzie miał pobraną próbkę krwi celem  potwierdzenia zakażenia wykonaniem badania genetycznego poprzez oznaczenie  HCV PCR. Osoba z potwierdzonym rozpoznaniem zostanie skierowana na  konsultację lekarską, dalszą diagnostykę i specjalistyczne leczenie.

Projekt finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.  Wykonawca projektu: Warszawski Uniwersytet Medyczny, Polskie Towarzystwo  Hepatologiczne i Szpital Dzieciątka Jezus.

(PROMOCJA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%