Zamknij
REKLAMA

Amator ptasiego mleczka, kawy i alkoholu w rękach płońskiej policji

12:41, 10.09.2021 | RED
Skomentuj [Foto: Policja/Zdjęcie Ilustracyjne]
REKLAMA

Nawet do 7 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, który kradł alkohol i słodycze w sklepach spożywczych. Każdorazowo jego łupem padały produkty o łącznej wartości co najmniej kilkuset złotych. W ustaleniu tożsamości sklepowego złodzieja pomocne był zapisy z monitoringu placówek handlowych. Mężczyzna przyznał się do kradzieży również na terenie innych powiatów.

Na przełomie sierpnia i września br. płońscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń o kradzieżach dokonanych w sieci sklepów spożywczych na terenie Płońska i Raciąża.

- Pod koniec sierpnia w raciąskim sklepie łupem złodzieja padły aż 24 opakowania ptasiego mleczka, 6 opakowań jajek i 8 kawy. Natomiast kilka dni później w dwóch różnych sklepach tej samej sieci na terenie Płońska skradzionych zostało łącznie 21-butelek różnego rodzaju alkoholu o wartości blisko 1500 zł

- wymienia kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Policjanci zabezpieczyli zapisy monitoringu z placówek handlowych. Okazało się, że kradzieży dokonywała ta sama osoba – mężczyzna, który swoje łupy wynosił w sklepowym koszyku.

- Na podstawie nagrań z monitoringu kryminalni ustalili i namierzyli pojazd, którym poruszał się złodziej, jak i samego sprawcę. 30-letni mieszkaniec gminy Drobin (pow. płocki) został zatrzymany przez mundurowych w miejscu swojego zamieszkania - dodaje oficer prasowa płońskiej policji.

Amator kradzionego alkoholu i słodyczy przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów.

Policjanci ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie również kradzieże sklepowe na terenie sąsiednich powiatów.

- Sprawa ma charakter rozwojowy. W związku z popełnieniem przestępstw w tzw. recydywie górna granica kary pozbawienia wolności może wynieść 7 lat - kończy kom. Drężek-Zmysłowska.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Fan BMWFan BMW

3 4

Co gość to nie mam pytań, ale beczka z niego. Zamiast od matki z barku wzinonć za darmo to po sklepach wendził. Jeszcze dwa rap wersy odemnie-
Ale byśmy mieli beke z typa na osiedlu
Co kradł czekolade z Wedlu.
Elo 13:52, 10.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%