Zamknij
REKLAMA

Sytuacja na Wiśle jest groźna, ale jednak stabilna... - wojewoda K. Radziwiłł [FOTO]

16:42, 15.02.2021 | D.T
Skomentuj Podczas spotkania z wojewodą mazowieckim w terenie [Foto: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Z każdą kolejną godziną o kilka centymetrów podnosi się poziom Wisły w rejonie czerwińskim. Po południu do wsi Wychódźc, gdzie wodowskaz po godzinie 15 pokazywał ponad 590 cm, a więc blisko stanu alarmowego, przyjechał wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. 

W poniedziałek burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk Marcin Gortat ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie miejscowości Czerwińsk, Zdziarka, Wilkówiec i Wychódźc. Wojewoda określa, iż sytuacja na Wiśle jest groźna, ale jednak stabilna.

Wydaje, że na chwilę obecną żadne bezpośrednie niebezpieczeństwo nie zagraża, przynajmniej tu, w gminie Czerwińsk. To jest kwestia zalania jednej z ulic, która prowadzi do miejsca zamieszkania sporej grupy mieszkańców - mówił Konstanty Radziwiłł. - Być może będzie trzeba organizować transport żywności, jeżeli woda jeszcze się poniesie. A woda trochę się podnosi, więc trzeba ją obserwować. Jesteśmy wszyscy gotowi, aby udzielić wszechstronnej pomocy - kontynuował wojewoda. - Koncentrujemy się na kontrolowaniu umocnień przeciwpowodziowych, sprawdzaniu wałów. Akcja lodołamania będzie wznowiona prawdopodobnie pojutrze - odnosił się do sytuacji w rejonie Płocka. - Przygotowujemy się na przyjęcie większej ilości wody, kiedy zaczną się roztopy. Jeżeli chodzi o to miejsce, to nastąpi to mniej więcej za dwa tygodnie - zakończył wojewoda.

W spotkaniu z Konstantym Radziwiłłem uczestniczyła kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie Anna Żebrowska, burmistrz Marcin Gortat oraz st. bryg. Dariusz Brzeziński, komendant KP PSP w Płońsku.

Więcej zdjęć z Wychódźca poniżej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

SzybkiLopez SzybkiLopez

8 0

Uwielbiam to miejsce! Słyszałem ze z rynku zniknęły drzewa na chwile? Wyciąć zabetonować położyć kostkę, 4 wywrotki piasku, beton ponownie. 17:30, 15.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DddDdd

1 1

Nie wycina się starych drzew 17:15, 17.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WycinaWycina

1 0

się 08:40, 18.02.2021


REKLAMA
0%