Zamknij
REKLAMA

Na karku 40 lat, na alkomacie wyniki powyżej jednego promila. Młoda kobieta zabiera kluczyki pijanemu kierowcy

11:34, 05.01.2021 | RED
Skomentuj [Foto: pixabay/zdjęcie ilustracyjne]
REKLAMA

W ciągu zaledwie trzech godzin na drogach powiatu płońskiego zatrzymano troje pijanych kierowców. Jednego z nich, mającego ponad 1,9  promila, ujęła czujna mieszkanka gminy Raciąż. Nieodpowiedzialnym 40-latkom grozi zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka kara grzywny i  nawet do 2 lat wiezienia.

Wczoraj po południu, tuż przed godz. 17 dyżurny KPP w Płońsku otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, którego w Raciążu na stacji paliw zatrzymała młoda kobieta.

- Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że czujna mieszkanka gminy Raciąż osobowe daewoo zauważyła chwilę wcześniej na ul. Płockiej. Kierowca jechał "wężykiem", prawie całą szerokością jezdni. Młoda kobieta pojechała za nim, na parking przy stacji paliw, gdzie się zatrzymał. Tam, bez zastanowienia, wysiadła ze swojego auta, otworzyła drzwi daewoo i pijanemu kierowcy odebrała kluczyki. Tym nieodpowiedzialnym kierowcą  okazał się być 40-letni raciążanin. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie - podaje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Niespełna godzinę później w Płońsku, przy ul. Warszawskiej policjanci drogówki zatrzymali do kontroli opla. - Kierowca tego auta miał duże trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. Podejrzenia funkcjonariuszy, że mężczyzna jest nietrzeźwy, potwierdziły się w czasie kontroli trzeźwości. Jak się okazało, 40-letni mieszkaniec gminy Baboszewo miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu - dodaje oficer prasowy.

Przed godz. 20 w Drożdżynie (gm. Sochocin) patrol ruchu drogowego zauważyli motorowerzystę, który nie mógł utrzymać się w pasie ruchu. W związku z podejrzeniem, że kierowca może być pijany, policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. - W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od 40-latka, mieszkańca gm. Sochocin, woń alkoholu, a kiedy sprawdzili dane kierującego w policyjnym systemie, okazało się, że ma on już zatrzymane prawo jazdy za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu - opisuje przebieg kolejnej interwencji podkom. Drężek-Zmysłowska.

Teraz 40-latkowie odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata prawa jazdy. Mieszkańca gm. Sochocin, w związku z tym, iż nie było to jego pierwsze tego typu zachowanie, czekają surowsze konsekwencje.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na "podwójnym gazie" zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Świadek Jeh.Świadek Jeh.

3 3

Trzech po 40! Do tego odległość między zatrzymanymi, Drożdżyn, Baboszewo, Raciąż = 40 kilometrów. Przypadek? Nie sądzę, to jest znak! APOKALIPSA!!! Ewentualnie można zaznaczać cyfrę "40" w totolotka. 12:52, 05.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA