Zamknij
REKLAMA

Akcja kryminalnych na płońskim targowisku. Znaleziono podrobioną odzież i obuwie

11:21, 28.08.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
Płońska policja zabezpieczyła ponad 600 sztuk odzieży i obuwia [Foto: KPP w Płońsku]

W minioną niedzielę płońscy kryminalni, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji, prowadzili działania na targowisku miejskim, skierowane przeciwko nieuczciwym handlarzom. Na stoiskach funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli koszulki, bluzy, spodnie, spodenki, buty, plecaki oraz bieliznę z nielegalnie naniesionymi znakami kilkunastu renomowanych firm. Do wyjaśnienia zatrzymane zostały cztery osoby oferujące do sprzedaży nielegalny towar. 

- Zgodnie ustaleniami ''kryminalnych", kilku sprzedawców miało oferować podrobioną odzież oznaczoną zastrzeżonymi znakami towarowymi marek znanych na całym świecie. Na 4 stoiskach, w różnych miejscach targowiska, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli koszulki, bluzy, spodnie, spodenki, buty, plecaki oraz bieliznę z nielegalnie naniesionymi znakami kilkunastu renomowanych firm. Do wyjaśnienia zatrzymane zostały 4 osoby oferujące do sprzedaży nielegalny towar. Zabezpieczono w sumie ponad 620 przedmiotów - podaje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku. 

Zatrzymani to osoby w wieku 34-48 lat. Jest wśród nich 44-letnia Polka, dwóch obywateli Rumunii i obywatel Armenii. Wkrótce wszyscy usłyszą zarzuty dotyczące handlu odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi.  Jak dowiadujemy się, straty firm, których znaki zostały podrobione, wstępnie oszacowano na około 100 tys zł.

Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi zatrzymanym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat, grzywna i przepadek zabezpieczonych przedmiotów.

- Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą cyklicznie przeprowadzają tego typu akcje. Regularnie kontrolują bazary, targowiska oraz inne punkty sprzedaży odzieży, także internetowe - dodaje oficer prasowy płońskiej policji. 

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

looploop

6 6

a podobno taki w Polsce dobrobyt .... 12:37, 28.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PlonszczaninPlonszczanin

15 5

A może by sprawdzić ilu policjantów w Płońsku chodzi w podrobionych ciuchach,butach ilu pali fajki bez akcyzy itp. Problem jest tylko taki ze im wolno a biednym ludziom nie.... Bo pan policjant to władza. Psia jego mac 22:25, 28.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zakazać nikotynyZakazać nikotyny

11 2

Nic gorszego niż paląca dziewczyna nie ma. całowanie się z taką to jakby sadze z komina lizać 07:30, 29.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GośćGość

6 3

I vice versa 12:40, 29.08.2019


krynkryn

1 4

widzę,że nie podoba się jak policja działa-jak nic nie robią to źle.prawa autorskie i znaki znanych firm należy chronić.podróbami handlowano za komuny,a płacono jak za legalne. 13:20, 30.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PlonszczaninPlonszczanin

6 0

Podam Ci przykłady co robi nasza kryminalna. Parę dni temu na experymentach awantura 10 bije 1 walka pomiędzy handlarzami narkotyków. Gdzie nasi kryminalni.? Nie jaki kochol sprzedaż narkotyków co dopiero wyszedł znów hurtowy handel gdzie nasi kryminalni znów policja z Radomia zrobi porządek bo nasi policjanci biegają po targu i zabierają biednym ludziom buty i koszulki. Cyganiak co dopiero zabrane przez celna fajki na dużą skalę. Znów handel na Maxa gdzie nasi kryminalni. Lansuja się po mieście i tych najbardziej skorumpowanych biorą do cbsp nie będę używał nazwisk 13:46, 30.08.2019


REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone