Zamknij
REKLAMA

Odzyskano pięć skradziony ciężarówek. Dwie osoby aresztowane - to mieszkańcy powiatu płońskiego!

09:41, 13.07.2019 | za info sierż. szt. Marta Lewandowska/KWP Radom/dodał DT
REKLAMA
Skomentuj
Jedna ze skradzionych ciężarówek [Foto: KWP Radom]

Podejrzani najczęściej „legalizowali” skradzione samochody na podstawie dokumentów, które pochodziły np. od spalonych samochodów tych samych marek, co kradzione auta.

Od kilku miesięcy policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu pracowali nad sprawą kradzieży samochodów na terenie całej Polski, w tym na terenie Mazowsza. W nocy z piątku na sobotę z parkingu przy autostradzie A2 pod Koninem został skradziony kolejny samochód ciężarowy wraz z naczepą. Po zgłoszeniu kradzieży do akcji wkroczyli od razu kryminalni z KWP zs. w Radomiu oraz policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Już po trzech godzinach od kradzieży policjanci w Wyszogrodzie zatrzymali podejrzanych, którzy prowadzili swój łup do dziupli samochodowej. Jak się okazało, jeden z zatrzymanych, 36-latek poszukiwany był listem gończym za kradzieże samochodów. Podczas dalszych czynności policjanci ujawnili kolejną skradzioną ciężarówkę na terenie powiatu ciechanowskiego. Policjanci odzyskali także ładunki, w tym koks oraz truskawki, które od razu zostały przekazane właścicielowi.

W poniedziałek policjanci odnaleźli kolejną skradzioną ciężarówkę. Tym razem daf ukryty był w „dziupli” pod Włocławkiem. Jak ustalili policjanci, podejrzani najczęściej „legalizowali” skradzione samochody na podstawie dokumentów, które pochodziły np. od spalonych samochodów tych samych marek, co kradzione auta.

Mężczyźni doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej w Płocku, gdzie usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Miejscowy sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy, zarówno -36, jak i 41-latka. Jak dowiadujemy się, są to mieszkańcy powiatu płońskiego.

Policjanci nadal pracują nad sprawami kradzieży aut.

(za info sierż. szt. Marta Lewandowska/KWP Radom/dodał DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone