Zamknij
REKLAMA

Sześciu kierowców straciło prawo jazdy w przeciągu kilku godzin

10:28, 28.05.2019 | za info KPP w Płońsku dodał RED
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z płońskiej komendy zatrzymali 6 praw jazdy kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszyscy oni wpadli w ręce funkcjonariuszy na krajowej 62-ce w przeciągu niespełna 4 godzin.

Pięciu piratów drogowych pędzących w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h, zatrzymanych zostało do kontroli drogowej przez patrol „drogówki” w poniedziałkowe popołudnie w miejscowości Wola na krajowej 62-ce, jeden w Goławinie na tej samej trasie. 

Pierwszym kontrolowanym przez policjantów kierowcą był 27-latek z Wyszogrodu, pędzący w terenie zabudowanym toyotą z prędkością 132 km/h. Już 10 minut później funkcjonariusze zatrzymali kolejnego spieszącego się kierowcę. Był nim 48-latek z pow. częstochowskiego. Mężczyzna jechał citroenem z prędkością 105 km/h. Kilkanaście minut później policjanci zauważyli następne szybko jadące auto -  peugeota. Pojazd jechał z prędkością 110km/h. W czasie kontroli drogowej okazało się, że kieruje nim 20-latek ze Skierniewic. 

Tuż po godz. 17 w Goławinie mundurowi zmierzyli prędkość jadącego przez miejscowość mercedesa. Pomiar wskazał 108km/h, czyli o 58 km/h więcej niż stanowi dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym. Pojazdem kierował 44-letni obywatel Ukrainy. 

Kolejnymi zatrzymanymi do kontroli byli 38-latek z pow. radziejowskiego i 41-latek z pow. tarnowskiego. Młodszy mężczyzna kierował volvo przekraczając dopuszczalna prędkość o 54km/h, natomiast starszy kierował peugeotem z prędkością 103 km/h.

Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych.  

Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku. Jazda z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym może stanowić śmiertelne zagrożenie. 

Przypomnijmy, że za przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. 

(za info KPP w Płońsku dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KasaKasa

0 1

Ch*je 22:20, 29.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone