Zamknij
REKLAMA

Cztery kolizje ze zwierzętami w ciągu kilku godzin: Rzewin, Ilinko, Ciemniewo, Wola

12:51, 11.04.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj

Płońska policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól. Coraz częściej na drogę wychodzą dzikie zwierzęta i dochodzi do zdarzeń drogowych z ich udziałem. Wczoraj na terenie powiatu płońskiego miały miejsce cztery kolizje osobówek ze zwierzyną. 

Wczoraj wieczorem, około godz. 19:25 w Rzewinie (gm. Baboszewokierujący osobowym oplem uderzył w sarnę. Zwierzę wbiegło tuż przed jadący pojazd od prawej strony. Godzinę później w Ilinku (gm. Płońsk) na krajowej 10-ce przed skodę wyskoczyła również sarna. Doszło do zderzenia. Kilkanaście minut później w Ciemniewie (gm. Sochocin) na trasie nr 50 doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem dzikiego zwierzęcia. Tym razem osobowy volkswagen uderzył w łosia, który nagle wybiegł na jezdnię. Następnie po godzinie trzeciej w nocy na krajowej 62-ce w okolicy miejscowości Wola (gm. Czerwińsk) kierujący osobowym citroenem potrącił sarnę. Jak podaje policja, w wyniku tych zdarzeń nie ucierpiała żadna osoba. 

- Gdy dostrzeżemy zwierzę na drodze lub w jej pobliżu przede wszystkim należy zwolnić i uważnie obserwować jej otoczenie. Często zwierzęta takie jak sarny nie przemieszczają się samotnie. Odczekajmy, aby „nieproszony gość” sam przemieścił się na drugą stronę drogi lub w głąb lasu. Nawet jeśli zwierzę stoi w pewnej odległości od jezdni, zawsze istnieje ryzyko, że nagle może wbiec pod koła. Jeśli już dojdzie do potrącenia, należy wezwać policję. Czasem udaje się uratować jeszcze zwierzę. Należy jednak cały czas pamiętać o własnym bezpieczeństwie i zachować ostrożność. Kierowcy powinni pamiętać również by nie lekceważyć znaku drogowego „Uwaga na dzikie zwierzęta”(Znak A-18b). Ostrzega on kierowcę, że ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę na tym odcinku drogi jest większe niż w innych miejscach - informuje podkom. Kinga Drężęk-Zmysłowska z KPP w Płońsku. 

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

znawcaznawca

1 1

a myśliwi na święta mięsa nie potrzebowali --plany łowieckie sprawdzić 00:20, 22.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone