Zamknij
REKLAMA

Uwaga! Złodzieje w akcji - płońszczanka traci gotówkę i biżuterię

13:12, 07.02.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
[Foto: fotolia.com/grafika ilustracyjna]

Pilnujcie swojego dobytku, złodzieje nie śpią i tylko czyhają na okazję do rabunku. W niedzielę w godzinach popołudniowych okradziono jeden z domów jednorodzinnych w Płońsku. Mieszkanie splądrowano i wyniesiono z niego pieniądze oraz złotą biżuterię.

Jak podaje policja, do zdarzenia doszło 3 lutego, między godziną 13 a 19, kiedy w domu nikogo nie było.

- Jak ustalono wstępnie, sprawcy dostali się na teren posesji przez ogrodzenie, a następnie przez niewłaściwie zamknięte drzwi garażowe weszli  do środka domu mieszkalnego - mówi podinsp. Grzegorz Osiński z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. - Po wejściu do środka, złodzieje splądrowali pomieszczenia mieszkalne. Zabrali pieniądze w kwocie 3500 zł  oraz różne wyroby ze złota. Poszkodowana oszacowała straty na 40 tys. zł - dodaje funkcjonariusz miejscowej policji, apelując jednocześnie o zachowanie ostrożności i czujność. 

Zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców, aby przed opuszczeniem swoich mieszkań i domów sprawdzić dokładnie, czy zostały zamknięte drzwi i kona, czy pozostałe nasze mienie zostało należycie zabezpieczone. Jeżeli wyjeżdżamy na dłuższy okres poprośmy sąsiada, aby zwracał uwagę na nasz dom czy mieszkanie. 

W sytuacji, gdy wokół domu czy mieszkania przebywają osoby, które zachowują się w sposób „podejrzany”, należy powiadomić Policję telefonując na numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego KPP w Płońsku tel. 23-662-15-00 lub 23-662-15-50.          

Dla złodzieja wystarczy kilkanaście minut, aby zabrać niekiedy oszczędności czy dorobek całego życia. Nie bądźmy obojętni na to co dzieje się u sąsiada.

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone