Zamknij
REKLAMA

Wykorzystał seksualnie małoletnią. Prokuratura wnioskowała o tymczasowy areszt

14:11, 12.09.2018 | RED
REKLAMA
Skomentuj
Ewa Ambroziak, szefowa Prokuratury Rejonowej w Płońsku podkreśla, że seksualne czyny wobec małoletnich są surowo karane [Foto: Redakcja/Archiwum]

W ostatnim czasie to jedna z najważniejszych spraw prowadzonych przez Prokuraturę Rejonową w Płońsku. Chodzi o 23-latka, który podejrzewany jest o to, że dopuścił się stosunku seksualnego z małoletnią. Do zdarzenia doszło nocą w jednym z domów w gminie Załuski. 

- Do rodziny przyjechał wujek. Pił alkohol z ojcem pokrzywdzonej, po czym w nocy, w sąsiednim pokoju odbył stosunek seksualny ze swoją bratanicą. Taki czyn z osobą poniżej 15 roku życia jest bardzo surowo karany – mówi nam Ewa Ambroziak, szefowa płońskiej prokuratury. - Na drugi dzień zapłakana 13-latka poskarżyła się matce, a ta zawiadomiła organy ścigania.

Prokuratura rozpoczęła rutynowe czynności. Jak dowiedzieliśmy się 23-latek jest mieszkańcem gminy Załuski. Nie tak dawno opuścił on zakład karny. Nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. - Przekazując wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące, musieliśmy w wysokim stopniu uprawdopodobnić popełnienie przestępstwa. Mamy inne dowody wskazujące na to: kogo mieliśmy przesłuchać to przesłuchaliśmy w sprawie, a ponadto przeprowadzono specjalistyczne badanie ginekologiczne osoby, wobec której dopuszczono się tego czynu – kontynuuje prokurator Ambroziak.   

Prokuratura złożyła też wniosek o jednorazowe przesłuchanie przez sąd dziewczynki. - Przesłuchanie jeszcze nie odbyło się – stwierdza Ewa Ambroziak. 

Sprawcy grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.  

(RED)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

JajkaJajka

3 0

Jaja mu obciąć 21:03, 12.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone