Zamknij
REKLAMA

Przyznał się, że tego dnia spożywał duże ilości alkoholu...

11:09, 14.06.2022 | RED
Skomentuj Kolejny pijak na drodze! [fot.: OSP KSRG Dzierzążnia]
REKLAMA

Wczoraj w Wierzbicy Pańskiej (gmina Dzierzążnia) na krajowej ''10-tce'' dachował osobowy citroen. Kierowca miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu!

W poniedziałek, kilkanaście minut po godz. 23 policjanci z płońskiej drogówki zostali skierowani do miejscowości Wierzbica Pańska, gdzie dachował samochód osobowy. Na miejscu funkcjonariusze zastali służby medyczne i straż pożarną.

[ZT]10192[/ZT]

- Auto - citroen znajdował się w przydrożnym rowie, a w nim zakleszczony był kierowca. Strażacy chwilę później wydobyli mężczyznę z pojazdu. Uskarżał się on na ból klatki piersiowej

- podaje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku. 

Policjanci ustalili, że kierujący citroenem 44-letni mieszkaniec gm. Dzierzążnia jechał drogą krajową nr 10 od strony Dzierzążni w kierunku Krzywanic. - W pewnym momencie auto wpadło w poślizg, zjechało na pobocze i dachowało w przydrożnym rowie. Przyczyną była prawdopodobnie nadmierna prędkość, ale nie tylko... - kontynuuje oficer prasowa płońskiej policji. 

- Podczas rozmowy z kierującym, któremu pomocy medycznej udzielała załoga karetki pogotowia, funkcjonariusze wyczuli alkohol. Mężczyzna przyznał, że tego dnia spożywał jego duże ilości. Badanie na trzeźwość przeprowadzone przez mundurowych wykazało w organizmie 44-latka ponad 3 promile. Został przewieziony do szpitala celem przeprowadzenia dalszych badań diagnostycznych

- dodaje policjantka. 

Auto, którym kierował 44-latek, zostało odholowane na strzeżony parking. Pijanemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy. 

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości według kodeksu karnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15. Minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Do tego osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi liczyć się z wysoką karą grzywny. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Płońscy policjanci po raz kolejny apelują o trzeźwość za kierownicą. Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, co może skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

ffrrffrr

2 6

a co nie wolno ? Demokracja jest przecież ...... 11:30, 14.06.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Dobra duszaDobra dusza

4 2

Jak ci minął dzień? Chcesz o tym porozmawiać? 21:06, 14.06.2022


DO DOBRA DUSZA DO DOBRA DUSZA

3 2

niespełnione płytkie ambicje wiejskiego chłopca ???? 08:48, 15.06.2022


BolekBolek

1 1

Kraj alkoholików. 21:20, 16.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%