Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
7
09:25, 06.06.2021
Czy burmistrz jest głupkiem? Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna. Nie jest. Na ostatniej sesji miejskiej burmistrz Pietrasik zwrócił się do radnego Kośmidra słowami: „Pan traktuje mnie jak głupka?”. Poszło o basen. Ale do tego dojdziemy. Przedtem trzeba jasno stwierdzić, że głupotą jest nie dostrzeganie Płońska jako miasta, które przez ostatnie lata zmieniło się na korzyść.
8
08:30, 29.05.2021
Prawo i Sprawiedliwość, będąc jeszcze w opozycji, zarzucała rządzącej wówczas ekipie Platformy Obywatelskiej i PSL, że dopuszczają do powszechnego nepotyzmu. Oczywiście były jeszcze i inne zarzuty, ale obsadzanie stanowisk według partyjnego klucza było wyraźnie formułowane.
1
17:17, 18.05.2021
Stanisław Kęsik zmarł nagle 12 maja w wieku ledwie 63 lat. Jak zwykle w takich sytuacjach było to wielkie zaskoczenie. Tym większy ból, i nie tylko rodziny. Odszedł jako wicestarosta powiatu ciechanowskiego.
17
08:39, 10.05.2021
Żyjemy w świecie, który przeżywa kryzys prawdy. Dzisiaj właściwie mało kto szuka prawdy, liczą się przede wszystkim opinie. A te formułowane są przeważnie w oparciu o zapotrzebowanie polityczne. I to od najwyższego szczebla władzy po ten lokalny.
10
11:51, 07.05.2021
Jak słyszymy w zapowiedziach, już niedługo znaczki pocztowe pójdą do lamusa. Czy dobrze? Trochę szkoda, bo w podobnej sytuacji znalazły się kartki pocztowe, telefony stacjonarne, a także listy. Bo przestaliśmy do siebie pisać na kartce papieru. Klikamy i gadamy do małego pudełeczka. Jeśli nawet przestaniemy przyklejać znaczki, to nie przestaniemy chodzić na pocztę. W tym względzie aż takiej rewolucji nie będzie, choć tam też wchodzi elektroniczny postęp. Jednak poczta, to poczta, jak i listonosz, który dając korespondencję, nieraz te parę słów zamieni.
REKLAMA
19
11:40, 27.04.2021
Co i raz wybucha jakaś afera dotycząca polityków, tych z najwyższych półek. I tych z niższych. Okazuje się, że co niektórzy zgromadzili spory majątek, z którego trudno byłoby im się wytłumaczyć.
17:52, 05.04.2021
Trzy mecze Paulo Sousy w roli selekcjonera reprezentacji Polski wystarczyły, żeby w jego stronę poleciały już pierwsze przytyki, pretensje i inne epitety z tzw. środowiska trenerskiego w naszym pięknym kraju. I znów kręcimy się wokół tej samej tezy – „Eee, Panie. Tak jak on, to by każdy kadrę poprowadził.”.
1
11:34, 31.03.2021
Rok temu byliśmy chyba bardziej zaskoczeni tym co nas dotknęło. Nie poszliśmy ze święconką, nie było rezurekcji, ale był tylko niepokój. Po roku jakbyśmy przywykli do życia w zmienionych realiach, ale jesteśmy bardziej przerażeni.
10
08:21, 25.03.2021
To, że przybywa chorych na COVID-19 powszechnie wiadomo, bo ta wiadomość dominuje w mediach. Niesie ona ze sobą pewien strach, bo pandemia już od jakiegoś czasu nie omija również Płońska. Choć rok temu, kiedy wszystko się zaczynało, długo czekaliśmy na pierwszego zarażonego. Teraz wszyscy jesteśmy narażeni na zakażenie. Szczepienia trwają już od kilku dobrych tygodni, i jak słyszymy w telewizji publicznej, w Polsce idą najlepiej! Największa liczba zaszczepionych według przelicznika. Jakiego? Pewnie prezesa Kurskiego. Oczywiście gospodarka też rośnie, bo budujemy drogi, przekopy, czy tunele. Nie mam nic przeciwko temu. W końcu w Płońsku czeka nas rewitalizacja rynku, oczyszczenie dna Rutek, czy modernizacja dworca kolejowego.
11
13:13, 12.03.2021
Obecnie cała Europa, ba, cały świat walczy z pandemią. Rośnie liczba tych, którzy tę walkę przegrali. Jeszcze rok temu w Płońsku, kiedy zaczynała się zaraza, nie było ofiar śmiertelnych. Obecnie co i rusz słyszymy, że ktoś odszedł. Niektórych nawet dobrze znaliśmy. Czas zarazy, jak spojrzeć w historię, wzmagał u ludzi potrzebę wiary. Wypełniały się kościoły, chodzono w procesjach, aby uprosić Boga o odroczenie tragicznej sytuacji.
REKLAMA
1
15:42, 03.03.2021
Właściwie nie chce się już pisać i mówić o pandemii. Generalnie wszyscy mamy jej dość. A jednak jest ona nadal obecna w naszym życiu. Mało tego nadal się rozkręca. Najpierw była ta z Chin, potem ta z Wielkiej Brytanii, a teraz słyszymy, że zbliża się brazylijska. Najgorsza, bo atakująca tych, co przeszli już koronawirusa. Może czeka nas jeszcze jakaś arktyczna, mocno zamrożona. Ale przynajmniej ginąca w słońcu. Za dużo tych odmian. Chorych ciągle przybywa, a do zakończenia szczepień jeszcze daleko. Niektórzy mogą zostać zaszczepieni dopiero pod koniec roku, jak dobrze pójdzie.
2
13:15, 19.01.2021
Wczoraj opinią publiczną wstrząsnęło włamanie na twitterowe konto kolejnego polityka, więc kiedy około 12:30 ukazała się informacja o rozstaniu z Jerzym Brzęczkiem to przyznam, że kilka razy sprawdzałem czy to nie fejk. Czy jest to decyzja dobra? Moim zdaniem tak. Czy podjęta w odpowiednim czasie? Bynajmniej.
7
10:20, 05.01.2021
W ostatnich dniach w Telewizji Polskiej serwowano nam przegląd filmów przedstawiających znaczące postacie krajowej piosenki. Zaczęło się od Agnieszki Osieckiej. Serial przedstawiający jej karierę, ale co najważniejsze twórcze życie, jest także swego rodzaju lekcją historii.
13
14:08, 06.12.2020
Był taki czas, kiedy na płońskim targowisku handlowano końmi, żywym inwentarzem, psami i inną drobnicą. Oczywiście też pozostałymi artykułami, mieszczącymi się w przedziale spożywczo-przemysłowym. Handlu zwierzyną zabroniono, bo obiekt przestał spełniać wymagania, jakie weszły w życie. Targowisko poszło bardziej w kierunku bazaru.
3
18:09, 25.11.2020
W niedzielę, około godziny 19:30 po cichu, bez większego rozgłosu, po 126 dniach Legia Warszawa wróciła na fotel lidera PKO Ekstraklasy, w którym ostatni raz zasiadała 19 lipca, czyli na koniec sezonu 2019/2020. Mam nieodparte wrażenie, że środowisku, a zwłaszcza niektórym mediom jest to najwyraźniej nie w smak.
REKLAMA