Zamknij
REKLAMA

Chorująca 15-letnia Lena z Raciąża i jej marzenie...

14.00, 22.09.2022 za info Fundacja Dziecięca Fantazja dodał RED
15-letnia Lena z Raciąża [fot.: wishsurfing.pl]
REKLAMA

Lena przyszła na świat z przepukliną oponowo-rdzeniową. Już w trzeciej dobie życia dziewczynki konieczna była operacja zamknięcia przepukliny. Ponadto nastolatka zmaga się ze schyłkową niewydolnością nerek, pęcherzem i jelitem neurogennym. Wielkim marzeniem młodej raciążanki jest hulajnoga elektryczna.

- Fundacja Dziecięca Fantazja jest organizacją pożytku publicznego, która od 2003 roku spełnia marzenia ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci. Naszą misją jest wnoszenie uśmiechu do ich codzienności i pokazywanie, że siła marzeń jest wielka

- przekazuje Wiktoria Stępień. 

- Dlatego uruchomiliśmy charytatywną platformę https://www.wishsurfing.pl/, dzięki której każdy w łatwy i szybki sposób może włączyć się w spełnianie marzeń naszych podopiecznych. Jedną z nich jest 15-letnia Lena Białecka z Raciąża, która zmaga się ze schyłkową niewydolnością nerek i pęcherzem neurogennym. Wielkim marzeniem dziewczynki jest hulajnoga elektryczna - dodaje przedstawicielka fundacji. 

Dziewczynka przeszła już kilka zabiegów i musi przyjmować duże ilości leków. Jest cewnikowana co trzy godziny i ma w nocy przez 10 godzin dializy otrzewnowe.

- Nasza podopieczna oczekuje na przeszczep nerki i cały czas wymaga opieki specjalistów takich, jak nefrolog i urolog, ale też intensywnej rehabilitacji, która ma wspomóc jej mięśnie. Lena bardzo lubi jeździć na hulajnodze. Z tego względu marzy o nowej, elektrycznej hulajnodze, na której mogłaby się wybierać na przejażdżki. Taki pojazd sprawiłaby jej wiele frajdy i wsparłaby jej sprawność ruchową - przyznaje Wiktoria Stępień. 

LINK DO ZBIÓRKI ZNAJDZIECIE TUTAJ

(za info Fundacja Dziecięca Fantazja dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%