Zamknij
REKLAMA

Przez kilka lat trzymał w piwnicy zwłoki swojego ojca

16:35, 14.01.2021 | [za se.pl/plock dodał RED]
Skomentuj [Foto: shutterstock.com/zdjęcie ilustracyjne]
REKLAMA

Mieszkaniec gminy Świercze przez 3 lata trzymał zwłoki ojca w piwnicy. Stanisław O. zmarł w sierpniu 2017 r., ale jego syn Waldemar powiedział sąsiadom, że mężczyzna z uwagi na stan zdrowia przeprowadził się do siostry. Z kolei przed swoją rodziną utrzymywał, że jego ojciec cały czas z nim mieszka. Jak ustaliła Prokuratura Rejonowa w Pułtusku, mieszkaniec gminy Świercze robił to dla pieniędzy.

Stanisław O. zmarł w sierpniu 2017 r., ale jego ciało ujawniono dopiero 27 grudnia 2020 r. W tym czasie jego syn Waldemar mówił sąsiadom, że mężczyzna z powodu swojego stanu zdrowia przeprowadził się do siostry, a przed rodziną udawał, że nadal zamieszkuje z nim w domu jednorodzinnym w miejscowości Ś. na terenie gminy Świercze.

Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Pułtusku, 44-latek, który przez 3 lata trzymał zwłoki ojca w piwnicy, robił to dla pieniędzy. Mężczyzna wyłudził w tym okresie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świerczach świadczenia na zakup żywności na rzecz ojca w kwocie 1 825 zł. Śledczy postawili mężczyźnie zarzut znieważenia zwłok ludzkich i oszustwa na szkodę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świerczach.

Waldemar O., który przez 3 lata trzymał zwłoki ojca w piwnicy, przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, które należy zweryfikować w toku czynności procesowych. Wobec 44-latka zastosowany został izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za zarzucane mu czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. W celu ustalenia przyczyny zgonu jego ojca, którego ciało przez 3 lata leżało w piwnicy na terenie gminy Świercze, w Zakładzie Medycyny Sądowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie została przeprowadzona sekcja zwłok.

([za se.pl/plock dodał RED])

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Fan BMWFan BMW

2 0

Na filmie słychać wystrzały - to opony pękajo w Starze przy 15 stopniowym mrozie 11:29, 17.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%