Zamknij
REKLAMA

Nowy Dwór Mazowiecki: 32-latek zabił sąsiada, bo nie pozwolił mu strzelać petardami

13:01, 04.01.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak przekazała PAP w poniedziałek st.asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, do zdarzenia doszło w nocy z 30 na 31 grudnia. "Do dyżurnego komendy policji wpłynęła informacja, że w jednym z mieszkań na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego doszło do nieporozumienia sąsiedzkiego. Podczas awantury 32-letni nowodworzanin wyjął nóż i zadał nim cios 42-letniemu pokrzywdzonemu. Pomimo podjętej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować" - poinformowała policjantka.

Prokurator z Nowego Dworu Mazowieckiego przedstawił zarzut zabójstwa 32-letniemu mężczyźnie, który w ostatnią noc grudnia miał zadać śmiertelne ciosy nożem sąsiadowi. Jak ustaliła PAP, pokrzywdzony zwrócił sprawcy uwagę, by nie strzelał petardami przed blokiem.

Pokrzywdzony został ugodzony nożem w klatkę piersiową i plecy. W chwili zdarzenia w mieszkaniu przebywał także 35-letni znajomy sprawcy. Obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 1,7 promila u podejrzanego i 1 promil u jego znajomego. Po wytrzeźwieniu mężczyźni zostali przesłuchani i złożyli wyjaśnienia.

Jak ustaliła PAP, podejrzani rzucali przez blokiem petardami. Ponieważ było po godz. 22, sąsiad wyszedł zwrócić im uwagę, że hałasują i prosił, by przestali strzelać. Doszło do ostrej wymiany zdań, w trakcie której 32-latek chwycił nóż.

Jak przekazał w rozmowie z PAP zastępca prokuratora rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim prok. Maciej Godzisz, "32-latkowi przedstawiony został zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie" Czyn ten zagrożony jest karą od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia. Mężczyzna był wcześniej kilkukrotnie karany. Jego znajomy usłyszał zarzut udzielania pomocy w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej. Obaj zostali 1 stycznia tymczasowo aresztowani przez sąd. (PAP)

Autorka: Hanna Dobrowolska

hd/ lena/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

SpołeczeństwoSpołeczeństwo

7 0

Teraz będzie siedział w celi za nasze pieniądze zamiast usiąść na krześle 13:12, 04.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

agaaga

6 0

straszne współczuję rodzinie zabity mężczyzna chyba pochodzi z naszego powiatu
14:07, 04.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zeneklolek Zeneklolek

6 0

Nasz legalny odurzacz jak widać ma świetne właściwości na psychikę i ludzkie zachowanie. 15:49, 04.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

płońskpłońsk

2 0

NDM - wylęgarnia wszelkiej maści bandytów. 15:20, 05.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA