Zamknij
REKLAMA

Od soboty startuje bezpłatna komunikacja na terenie gminy Zakroczym

11:16, 02.01.2021 | D.T
Skomentuj - Już żaden mieszkaniec gminy Zakroczym, szczególnie właśnie z terenów sołeckich, nie poczuje się wykluczony. Będzie mógł dojechać z miejsca zamieszkania do centrum miasta, do przychodni, do ośrodka zdrowia, do urzędu miejskiego - mówi Artur Ciecierski, burmistrz gminy i miasta Zakroczym
REKLAMA

Kończą się problemy komunikacyjne mieszkańców gminy i miasta Zakroczym, którzy od 2 stycznia mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Na razie mają funkcjonować dwie linie autobusowe, które przebiegać będą przez każdą miejscowość w gminie. Odpłatnie – za 4 lub 2 złote – dojechać będzie można również do Nowego Dworu Mazowieckiego, do dworca PKP. Dla dojeżdżających do niego codziennie przewidziano bilet miesięczny, normalny w cenie 120 złotych, a ulgowy 70 złotych. Przysługuje on uczniom i seniorom.

– Już żaden mieszkaniec gminy Zakroczym, szczególnie właśnie z terenów sołeckich, nie poczuje się wykluczony. Będzie mógł dojechać z miejsca zamieszkania do centrum miasta, do przychodni, do ośrodka zdrowia, do urzędu miejskiego - mówi Artur Ciecierski, burmistrz gminy i miasta Zakroczym.

Jak zapewniają urzędnicy, rozkład jazdy będzie modyfikowany po pierwszych tygodniach funkcjonowania. Roczny koszt komunikacji to ponad 600 tysięcy złotych, z czego 500 tysięcy wynosi dotacja.

Rozkłady jazdy linii nr 1 i nr 2 znajdziecie na fb burmistrza Zakroczymia - TUTAJ.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA