Zamknij
REKLAMA

W Zbyszynie konieczna drogowa inwestycja. Urząd odpowiada mieszkańcom [VIDEO]

11:43, 01.09.2021 | RED
Skomentuj
REKLAMA

Do naszej redakcji piszą mieszkańcy wsi Zbyszyno w gminie Baboszewo. Problem dotyczy stanu jednej z gminnych dróg. - Prosiłbym o interwencję w tej sprawie, która zgłaszana była już trzy lata temu do władz i nic to nie zmieniło - informuje nas jeden z Czytelników, wysyłając nagranie. 

(...) Wystarczy niewielki deszcz, aby tak droga wyglądała po prostu koszmarnie. Od kilkunastu lat staramy się o modernizację tej drogi, która mogłaby stać się swoistą obwodnicą Baboszewa dla ciężarówek i te nie musiałyby jeździć przez centrum Baboszewa. Ani obecny wójt, ani jego poprzednicy nic z tym problemem nie zrobili - uważa Internauta.

[ALERT]1630490405969[/ALERT]

Pytamy w Urzędzie Gminy w Baboszewie, jak wygląda sytuacja z drogą w Zbyszynie, czy są szanse na jej kompleksową przebudowę w możliwie jak najszybszym terminie.

- Została już opracowana dokumentacja projektowa budowy drogi nr 300121W relacji Brzeście Nowe - Brzeście - Zbyszyno o długości 4 682,5 m. Obecnie Gmina Baboszewo oczekuje na wydanie przez Starostę Płońskiego decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - przekazuje nam wójt Bogdan Pietruszewski. - Gmina Baboszewo złożyła wniosek o dofinansowanie budowy przedmiotowej drogi w ramach Programu Polski Ład. Przewidywana wartość robót około 6 000 000 zł - dodaje włodarz baboszewskiej gminy. Kiedy prace przy drodze miałyby ruszyć, to zależeć będzie od kwestii dofinansowania inwestycji ze źródeł zewnętrznych.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%