Zamknij
REKLAMA

Przejazd z domu pod wskazany adres. Nowy ford już służy mieszkańcom gminy Baboszewo

09:09, 26.08.2021 | RED
Skomentuj [Foto: zbiory urzędowe]
REKLAMA

W ostatnich dniach na parkingu przed Urzędem Gminy w Baboszewie zaparkował ford transit custom. To 9-osobowe auto przystosowane jest do przewozu osób niepełnosprawnych. 

Gmina zakupiła samochód w ramach projektu pn.”Usługi indywidualnego transportu door – to – door (z ang. od drzwi do drzwi - przyp. red.) oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”.

Inwestycja w busa to forma wsparcia w zakresie mobilności poprzez zapewnienie przez Gminę Baboszewo usług indywidualnego transportu tzw. door – to – door, dla tych wszystkich, którzy mają problem z poruszaniem się i nie dysponują własnym transportem. Samochód jest w pełni dostosowany do przewożenia osób z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami, w tym osób starszych, m.in. posiada automatyczną windę i miejsce na wózek.

Na zdjęciu wójt gminy Baboszewo Bogdan Pietruszewski, który przekazał kierowcy kluczyki do nowego forda transita [Foto: zbiory urzędowe]

Wartość umowy na zakup forda opiewa na kwotę 159 654,00, a co ważne - dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyniosło 158 000,00.

- Projekt realizowany jest od stycznia br. - Do tej pory do transportu dla osób bez niepełnosprawności ruchowej służył peugeot, a dla osób wymagających korzystania z wózka mieliśmy busa przystosowanego do takiego przewozu. Teraz mamy do dyspozycji nowe auto, które spełnia wszystkie te wymagania - mówi nam Iwona Szczepańska z Urzędu Gminy w Baboszewie, pełniąca funkcję koordynatora-asystenta przy realizowanym przez Gminę transportowym projekcie. 

- Transport jest nieodpłatny, realizowany jest od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy urzędu. W wyjątkowych sytuacjach te godziny mogą ulec zmianie - Kursy nie przebiegają jedynie po gminie Baboszewo, ale obejmują również Płońsk, Raciąż, Ciechanów, Płock, czy Warszawę. To jednorazowy przejazd z domu pod wskazany adres; choćby do lekarza, czy do urzędu - kontynuuje pani Iwona. - Z takiego transportu mogą korzystać mieszkańcy baboszewskiej gminy powyżej 18 roku życia. To osoby z niepełnosprawnościami, z problemami w poruszaniu się, osoby w wieku senioralnym, które nie mają prawa jazdy i osoby wykluczone społecznie i zawodowo z powodu problemów z przemieszczaniem się - wymienia. - Dwa dni wcześniej przed wyjazdem zainteresowani transportem przychodzą lub dzwonią do urzędu, zgłaszając potrzebę skorzystania z pojazdu. Przyjmujemy zgłoszenie, rejestrujemy i przekazujemy dane kierowcy. Kierowca ma gdzie jeździć, na chwilę obecną bus jest zapełniony, co nas oczywiście bardzo cieszy - kończy Iwona Szczepańska.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

StefekStefek

2 1

Gromada błędów w plakacie i oni chcieli być mniastem;)
11:58, 26.08.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

StefekStefek

1 0

W związku z licznymi pytaniami informuję, że chodzi o błędy na plakacie dożynkowym. 14:01, 27.08.2021


REKLAMA
0%