Zamknij
REKLAMA

Ramię w ramię działają, kiedy trzeba - wspólnie świętują [FOTO-VIDEO]

17:06, 20.06.2021 |
Skomentuj Strażacka niedziela w Dziektarzewie [Foto: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

20 dzień czerwca był dniem szczególnym i bardzo ważnym dla strażaków z gminy Baboszewo, na czele z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziektarzewie. W intencji wszystkich strażaków z baboszewskiej gminy odprawiono nabożeństwo w kościele Parafii św. Katarzyny. Podczas wydarzenia poświęcono również nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, przekazany właśnie jednostce z Dziektarzewa. 

Niezwykle uroczysty przebieg miały obchody dnia strażaka w gminie Baboszewo. W roli gospodarzy wydarzenia wystąpili ochotnicy z Dziektarzewa, którzy w powiecie płońskim od ponad 50 lat ratują ludzkie życie oraz mienie. Na sygnał syreny strażackiej zostawiają wszystko, żeby jak najszybciej dotrzeć do remizy i wyjechać z pomocą.

- Gdy zawyje syrena, dobiegamy do garażu, ubieramy się w nasze specjalne umundurowanie i wyjeżdżamy do zdarzenia. Nie myślimy o stresie, każdy z nas stara się jak najlepiej pomóc osobom potrzebującym - mówi nam Mateusz Malczewski, naczelnik OSP Dziektarzewo, jeden z kierowców samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Dzisiejsze obchody dnia strażaka były okazją do poświęcenia od dekady wyczekiwanego nowego wozu dla OSP Dziektarzewo, który druhowie otrzymali w ubiegłym roku. ''Florek'', bo tak go nazwali, kosztował blisko milion złotych. Zastąpił stary, wysłużony samochód. – Standard samego pojazdu, nawet kierowanie nim, jest całkowicie inny. Wóz ma bardzo dużo atutów, które działać będą tylko na plus w naszej pracy - dodaje naczelnik Malczewski.

- Strażacy ochotniczych straży pożarnych stanowią istotny filar we wsparciu Państwowej Straży Pożarnej. W walce z covidem na każdym kroku wspierali nas strażacy-ochotnicy; w zakresie dowożenia na szczepienia, dowożenia środków ochrony osobistej dla osób potrzebujących. Nie wyobrażam sobie, aby ich nie było - przyznawał obecny w Dziektarzewie nadbryg. Jarosław Nowosielski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP. - Ramię w ramię działamy i ramię w ramię świętujemy, czego przykładem jest to święto. Sytuacja epidemiologiczna poprawiła się na tyle, że możemy przekazać im nowy sprzęt, dziękując tym samym za codzienny trud i pracę na rzecz małych ojczyzn. Przekazanie tego samochodu dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziektarzewie to nie jest żaden luksus, to jest po prostu dobre narzędzie do ich codziennej pracy - dodawał, przypominając o projekcie ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej, która daje szereg możliwości strażakom-ochotnikom. - To dobra ustawa i mam nadzieję, że wkrótce wejdzie ona w życie - kończył nadbryg. Nowosielski.

Za trud i poświecenie strażacy z gminy Baboszewo zostali nagrodzeni medalami oraz pucharami. Od marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika druhowie OSP Dziektarzewo otrzymali piłę spalinową. Uroczystości uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie. 

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z NIEDZIELNYCH UROCZYSTOŚCI W DZIEKTARZEWIE W NASZEJ FOTO-GALERII PONIŻEJ.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%